Skocz do zawartości

Zwiększenie bezwładności termicznej czujnika temperatury


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cyfrowy termometr z zewnętrznym czujnikiem temperatury. Posiada on jedną cechę, że jest bardzo czuły i  przy mieszaniu wskazania wahają się w znacznym stopniu. Chciałbym zwiększyć bezwładność termiczną czujnika, aby wahania była małe i akceptowalne. W tym celu czujnik owinąłem folią aluminiową, jednak to zbytnio nie pomogło. Macie jakieś pomysły na zmianę tego parametru odczytu ?
PT1000 czujnik temperatury do kolektor słoneczny, bojler grzejnik, kolektor  słoneczny czujnik|sensor sensor|sensor temperaturesensor solar - AliExpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert87 napisał:

Mieszaj cały czas, uzyskasz stabilna temperaturę całego zacieru.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

Automat miesza cały czas, ale mimo to temperatura skacze. Nie ma tego efektu z czystą wodą, w zacierze już ten efekt występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pół sekundy temperatura skacze od czasu do czasu w granicach 2-3 stopnie od średniej temperatury w kotle. Związane jest to z mieszaniem się młóta podgrzanego z zimniejszym podczas podgrzewania. Mieszadło jest to duży cedzak. Jednym z problemów może być cienka blacha w garnku emaliowanym i punktowe podgrzewanie przez palnik gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muchor napisał:

To chyba jednak trochę za dużo, nie sądzę aby były aż takie niejednorodności rozkładu temperatury. A czy jest włożysz czujnik np. do szklanki wody z kranu, to masz stabilny odczyt?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Tak jak pisałem, na czystej wodzie działa ok. Co do 2 stopni to może na 1 minutę przeskoczy na pół sekundy. Sam wpadłem na pomysł aby poszukać może blachy i podłożyć pod denko, albo i zawinąć blaszką miedzianą sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muchor napisał:

Może w takim razie mieszanie jest kiepskie - jakoś trudno mi to sobie inaczej wytłumaczyć.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Ogólnie mieszanie jest dobre (mieszadło miesza w tym miejscu około 1cm nad dnem, tu zdjęcie z warzenia ciemnego mocnego piwa). Widać delikatnie przegrzanie miejsca w garnku gdzie jest palnik (gaz ziemny w odróżnieniu do propan-butan), z tego właśnie wnioskuje, że efekt (oprócz szybkiego i precyzyjnego próbkowania temperatury) jest spowodowany nierównomiernym grzaniem dna.

IMG_20210624_081954.jpg

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.