Skocz do zawartości

Pierwsza warka w życiu - jak dziecko we mgle, prośba o poradę.


Charlie89

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo rozlane i zabutelkowane, za 2 tygodnie się okaże co wyszło ? Przy kapslowaniu zauważyłem że greta dołączana do zestawu to faktycznie dziadowstwo. O ile fajnie idzie z butelkami z dużym kołnierzem to z krótkim to już tragedia :( Jaką kapslownicę polecacie dla początkującego? Nie musi być jakaś super pro, tylko oczko wyżej jakościowo od tej grety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Charlie89 napisał:

Jaką kapslownicę polecacie dla początkującego?

 

Każda stołowa będzie lepsza, jak nie chcesz dużo wydawać to TAKĄ, a jak chcesz naprawdę dobrą to TAKĄ. Kapslowanie ze stołową, to prawdziwa przyjemność, nie do porównania z ręcznymi, które nawet szyjkę butelki potrafią obciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiwitom napisał:

 

Każda stołowa będzie lepsza, jak nie chcesz dużo wydawać to TAKĄ, a jak chcesz naprawdę dobrą to TAKĄ. Kapslowanie ze stołową, to prawdziwa przyjemność, nie do porównania z ręcznymi, które nawet szyjkę butelki potrafią obciąć.

Dobrze gada polac mu :)

 

Sam miesiac temu zakupiłem od innego forumowicza kapslownica stołowa- jakbym musial wrócić do Grety to chyba bym się popłakał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle polecam taką https://allegro.pl/oferta/piwo-domowe-kapslownica-vik-26mm-wino-piwo-greta-7994042105?fromVariant=6668009101

Zakapslowałem nią z lekka licząc 2k butelek, jedynym minusem jest plastikowy gwint, w który wkręcona jest głowica, ale po tuningu klejem (po jakiś 60 warkach) działa dalej, choć teraz raczej już keguję.

Ma wymienne wkładki na wysokie/niskie szyjki, i zdecydowanie lepiej działa z niskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś, po 2 tygodniach od butelkowania otworzyłem pierwszą butelkę żeby sprawdzić jak to wyszło. Nie jest aż tak tragicznie jak myślałem że będzie :D Na pewno dałem za mało glukozy w obawie przed granatami, piwo jest słabo wysycone, z aromatami też szału nie ma, jednak w smaku jest całkiem niezłe. To była pierwsza warka w życiu, popełniłem kilka błędów o których wiem i pewnie 2x tyle o których mi nic nie wiadomo :D 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja chcę się dopytać co do przepisu. kiedy dodawałeś słód karmelowy ciemny? nie ma tego w przepisie

ma ktoś z was jeszcze takie przepisy?

przeniczne ciemne 12blg.jpg

Edytowane przez maja-76
dodanie obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maja-76 napisał:

a ja chcę się dopytać co do przepisu. kiedy dodawałeś słód karmelowy ciemny? nie ma tego w przepisie

ma ktoś z was jeszcze takie przepisy?

Jak nie jest wyszczególnione to od samego początku razem z innymi.

 

Nie wiem jakie drożdze, ale w przypadku większości przypadków 20C na start będzie zdecydowanie za dużo. Warto wgłębić się w temat.  

Czasem nie schodził bym poniżej 14dni, żeby unknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Szczególnie na początku kiedy czasem ciężko określić co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/15/2022 at 3:53 PM, maja-76 said:

kiedy dodawałeś słód karmelowy ciemny?

A Twój Browar zapakował Ci osobno ten słód? Z moich doświadczeń TB pakuje wszystko do jednej paczki, chyba że właśnie jest do dodania na wysładzania.

Karmelowy ciemny w TB to chyba 600 EBC - możesz spokojnie dawać z innymi słodami podstawowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.