Skocz do zawartości

Brak fermentacji, bardzo wysokie BLG po 10 dniach


Rapanui44

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Zabralem sie za pierwsze warzenie z Brewkitu. Mieszkam za granica i wybor w lokalnym sklepie padl na India Pale Ale S’Peter. Przestrzegalem instrukcji, temperatur i napowietrzenia. Blg na starcie 22. Wg producenta powinno spasc do 4 po 6 dniach. Pierwsze dni to ladna praca, duzo piany, fajny zapach. Po 11 dniach piany brak, piwo stoi i jest juz dosc klarowne, od 4dni jednak nie obserwuje zadnego spadku Blg, ktore utrzymuje sie na poziomie 15! Odlalem szklanke piwa i podalem kostke drozdzy spozywczych jednak nie obserwuje zadnej reakcji, pracy, opadly na dno i stoja. Czy ktos moze wytlumaczyc o co tu chodzi i podpowiedIec co z tym dalej robic? 

 

A54E089F-B494-4168-A929-5AFE676F75CA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przesyłam szczegółowe zdjęcie. Balingometr pokazuję 0 na wodzie, również alkoholomierz pokazuje minusowa zawartość alkoholu. Jak widzicie na powierzchni są jeszcze małe zgrupowania bombelkow powietrza i co jakiś czas nowe malutkie wychodzą na powierzchnię. Czy możliwe że drozdze były zbyt słabe zeby przerobić tyle cukru? Jest sens dosypywać nowe Drozdze teraz? Dziwi mnie bardzo że drozdze spożywcze nie podjęły żadnej pracy na tym piwie mimo że niby ma tyle cukru (załącznik). 

16241008201555023538749806706649.jpg

20210619_125557.jpg

20210608_153428.jpg

20210608_153411.jpg

Edytowane przez Rapanui44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rapanui44 napisał:

 Przesyłam szczegółowe zdjęcie. Balingometr pokazuję 0 na wodzie, również alkoholomierz pokazuje minusowa zawartość alkoholu. Jak widzicie na powierzchni są jeszcze małe zgrupowania bombelkow powietrza i co jakiś czas nowe malutkie wychodzą na powierzchnię. Czy możliwe że drozdze były zbyt słabe zeby przerobić tyle cukru? Jest sens dosypywać nowe Drozdze teraz? Dziwi mnie bardzo że drozdze spożywcze nie podjęły żadnej pracy na tym piwie mimo że niby ma tyle cukru (załącznik). 

16241008201555023538749806706649.jpg

20210619_125557.jpg

20210608_153428.jpg

20210608_153411.jpg

To na pewno nie jest skala plato, bo niby po co byłby wyskalowany do -15 plato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z 22 blg to chyba więcej alko by było niż 5.5 na opakowaniu brewkita. Możesz wrzucić zdjęcie samego spławika? Bo może to nie blg?

Były tu już takie przypadki. To nie jest 1,015 SG? Wtedy to ok 3,6 blg. Pytanie z ilu zaczynałeś? Mierzyłeś tym spławikiem?

A tak swoją drogą - to nie tylko u nas instrukcje do brew kitów są żeby fermentować 7 dni...

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skazi i mrmrooz, wielkie dzięki! Zagadka rozwiązana! Mieszkam w Norwegii i cukromierz nie podaje skali plato tylko jednostka to jakieś "oechsle" co wg kalkulatora plato daje 3,7! Wygląda na to że wszystko ok i mogę butelkować. Dziękuję za pomoc i poświęcony w sobotę czas! Temat do zamknięcia! 

Screenshot_20210619-134444_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rapanui44 napisał:

Panowie skazi i mrmrooz, wielkie dzięki! Zagadka rozwiązana! Mieszkam w Norwegii i cukromierz nie podaje skali plato tylko jednostka to jakieś "oechsle" co wg kalkulatora plato daje 3,7! Wygląda na to że wszystko ok i mogę butelkować. Dziękuję za pomoc i poświęcony w sobotę czas! Temat do zamknięcia! 

Screenshot_20210619-134444_Samsung Internet.jpg

Tylko że to nadal jest dziwne, skoro na starcie było 22, to znaczy że brzeczka miała jakieś 5.5BLG, coś mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skazi napisał:

Tylko że to nadal jest dziwne, skoro na starcie było 22, to znaczy że brzeczka miała jakieś 5.5BLG, coś mało.

I stąd całe zamieszanie. Na starcie mierzylem hydrometrem w skali SG, po kilku dniach się stłukł, i poleciałem po nowy, patrzę "mostvekt" (cukromierz) to nie będę musiał przeliczać na plato, tylko że to nie było plato???

27 minut temu, Nazwa użytkownika napisał:

Jak czytasz po naszemu i piszesz, co widać ,to poczytaj w wiki informacje na temat fermentowania.

Ok. Dziekuje. Jestem Polakiem na emigracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rapanui44 napisał:

I stąd całe zamieszanie. Na starcie mierzylem hydrometrem w skali SG, po kilku dniach się stłukł, i poleciałem po nowy, patrzę "mostvekt" (cukromierz) to nie będę musiał przeliczać na plato, tylko że to nie było plato???

Ok. Dziekuje. Jestem Polakiem na emigracji?

No tylko że 1.022 SG lub 22 Oechsle to ciągle ok. 5.5 Plato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.