Skocz do zawartości

Fermentacja-piana ?


KiLL4r

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

 

Od dwóch dni fermentuje mi brzeczka z koelschem. Jak fermentowały mi 2 poprzednie pale ale, filtrowałem je 3 razy, koelsch tylko raz wogóle nie było takich oznak jakie mam przy tej fermentacji. Fermentacja od 19-21°C. Otóż jest dużo osadu, który podnosi się z dna, wygląda to tak jakby w środku była zima :) malo nie urwie mi rurki z wodą, piana na około 2 cm (chyba trochę mała).

 

1. Czy jest wszystko w porządku?

2. Czy piana urośnie jeszcze tak na około 10 cm i od czego to zależy?

3. Jak na pianie jest dużo szumu z chmielu to można odpuścić sobie zbieranie tego ( w ksiązce Z.Fałata pisze, że chyba nie trzeba)

Brzeczka zadana drożdżami safbrew s-33 do 17 l o ekstraktywności 14,5°Blg.

 

Proszę o ewentualne linki z podobnymi problemami gdyż nie mam zbytnio czasu na siedzenie na kompie.

 

Dziękuję i pozdrawiam :smilies:

Edytowane przez KNX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Od dwóch dni fermentuje mi brzeczka z koelschem. Jak fermentowały mi 2 poprzednie pale ale, filtrowałem je 3 razy, koelsch tylko raz wogóle nie było takich oznak jakie mam przy tej fermentacji. Fermentacja od 19-21°C. Otóż jest dużo osadu, który podnosi się z dna, wygląda to tak jakby w środku była zima :smilies: malo nie urwie mi rurki z wodą, piana na około 2 cm (chyba trochę mała).

Co rozumiesz przez filtrowanie? Chodzi ci o ilosc zwrotow brzeczki przy starcie filtracji?

 

1. Czy jest wszystko w porządku?

2. Czy piana urośnie jeszcze tak na około 10 cm i od czego to zależy?

3. Jak na pianie jest dużo szumu z chmielu to można odpuścić sobie zbieranie tego ( w ksiązce Z.Fałata pisze, że chyba nie trzeba)

Brzeczka zadana drożdżami safbrew s-33 do 17 l o ekstraktywności 14,5°Blg.

1. Ciezko powiedziec, bo niedokladnie opisales swoje spostrzezenia.

2. Czasem piana jest wysoka, czasem nie ma jej prawie w ogole. Tutaj nie ma okreslonej zasady. Wszystko zalezy od piwa i stopnia burzliwosci fermentacji.

3. Sa dwie szkoly - Warszawska i Krakowska :) Troche gesta ci ta brzeczka wyszla jak na Koelscha. To piwo powinno byc lekkie. Tak do 12,5BLG: http://www.wiki.piwo.org/index.php/K%C3%B6lsch. Nastepnym razem wysladzaj dluzej, az osiagniesz BLG mniejsze o 1,5 do 2 od wymaganego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś się w ogóle sugerować tym czy podczas fermentacji jest piana czy jej nie ma.

Jeśli już, to powinieneś się zastanowić nad pianą w kuflu. A na pienistość wpływa wiele czynników - od zawartości białek, poprzez nagazowanie, po przygotowanie kufla: http://www.wiki.piwo.org/index.php/Czynniki_wp%C5%82ywaj%C4%85ce_na_jako%C5%9B%C4%87_piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez filtrowanie? Chodzi ci o ilosc zwrotow brzeczki przy starcie filtracji?

 

Tak zawracanie.

A i jeszcze jedno co to są te białe płatki w brzeczce ?

Zrob moze zdjecie, to bedzie latwiej porozmawiac. Same drozdze produkuja roznego rodzaju "brudy", wiec nie musi to byc nic zlego. Nie zagladaj za czesto do fermentora, bo dopiero narobisz sobie problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.