Skocz do zawartości

Piwko z mango receptura/styl piwa


patriik160

Rekomendowane odpowiedzi

Ja  jak używam   pulpy/puree  to  robię   tak że chmielę na goryczkę taką ~` jak lubię  z 30 -40 IBU według kalkulatora GF'a ,  na cichą pulpa/puree  i w keg  i jest ok dla mojej osoby :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na recepturę American Wheat :

https://www.blog.homebrewing.pl/american-wheat-receptura/

Dodaj później na cichą pulpę z mango. Kilogram minimum. Jak będziesz kupować znajdź taką bez dodatku cukru. Cicha z pulpą minimum 10 dni, najlepiej dwa tygodnie (mango samo w sobie ma trochę cukru, drożdże muszą to przerobić). Później Coldcrash i ściągasz znad osadu. Straty będą, ale lepiej końcówkę odpuścić, bo będzie "gushing".

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, patriik160 napisał:

Jestem świeży w temacie, choć mam już jedno piwko za sobą z brewkitu. Chciałbym zrobić owocowe i lekkie  piwko na lato najlepiej z mango. Jaki styl piwa wybrać, jakie składniki jakie słody itp.

Jak jesteś początkujący, to zrób z tego 21-22 litry:
- ekstrakt słodowy pszeniczny (dobry jest do aromatyzowania)
- drożdże górnej fermentacji np. drożdże safale s 04
- 1kg cukru
- chmiel np. 25 -30 gram goryczkowego lub uniwersalnego

Zagotować ekstrakt z chmielem np. 20 minut, dodać cukier, ostudzić. Gdy temp. spadnie do pokojowej dodać drożdże (jak są świeże to wystarczy pół saszetki uwodnionej w szklance) i dobrze wymieszać. 
Po 1- 1,5 tygodnia jak sugerują inni dodać pulpę z mango, za następnych kilka dni butelkować 6-7 gram cukru na 1 litr.
Są różne pulpy mango. Przykładowo ta poniżej jest bardzo słodka i trzeba zobaczyć, czy czasami fermentacja ponownie nie ruszy. Jak ruszy to trzeba poczekać dłużej na butelkowanie.
Mango Pulpa Alphonso 95% Mango Kier 850g - Sklep ...
Są też bez dodatku cukru. Nie wiem jaka jest najlepsza, bo nie robiłem z mango
Pulpa z Mango Koala bez dodatku cukru 850 g

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, patriik160 napisał:

18'5 do 20 w piwnicy myślę że jak postawie na gołym betonie to zejdzie trochę niżej. 

 

Drożdże wb-06, 3kg pilzneńskiego + 2kg pszenicznego i będziesz miał super bazę pod dodatki owocowe.

Jak chcesz kwaskowate piwo to poziom kwaśności możesz podkręcić kwasem mlekowym przy rozlewie.

Edytowane przez majlosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.