Skocz do zawartości

[Docent]Debiut Miesiąca – maj 2021


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

W maju doczekaliśmy się w końcu odblokowania lokali, zamkniętych 7 miesięcy wcześniej na dwa tygodnie. Przy tej okazji oczywiście ruszyłem w miasto i zbadałem co słychać, zarówno u starych dobrych znajomych, jak i w nowo otwartych miejscach.

To, że znów można wypić legalnie piwo w knajpie nie oznacza, że porzucamy miejskie eksploracje czyli Piwex! Świeże odcinki pojawiają się na bieżąco!

Nowo powstające browary w maju jeszcze nie uwarzyły swojego piwa, za to obserwujemy nie oglądaną od października aktywność wśród debiutujących kontraktów. Ciekawe czy uda im się zagościć na dłużej na wymagającym rynku…

Cieszę się, że tytuł Debiutu Miesiąca wędruje do piwa, które za pierwszym razem spróbowałem w formie lanej!

 

Trzech Kumpli (Zapanbrat) – Knotty

knotty.jpg?w=760&h=760

West Coast Lager, 14° Blg, 5,8 % alk.

To piwo w wersji lanej mnie zauroczyło.

Świeży, intensywny i czysty odchmielowy aromat. Połączenie lekko słodkiej owocowości tropików z cytrusami i solidną żywicznością. W smaku wyrazista, mocna goryczka o żywiczno-grejpfrutowym charakterze i znów fantastyczna świeżość.

Wersja butelkowa miała podobnie mocną goryczkę, choć pozostawał po niej lekko granulatowy finisz. Perfekcyjna wytrawność spychająca słodową bazę na trzeci plan. Zadowalająca treściwość, choć trochę zbyt niskie wysycenie.

Wytrawny, czysty charakter uwypuklający chmielowe aromaty i smaki to super sprawa, tak pożądana na rynku zdominowanym przez odmiany hazy/ new england. Ale to przecież lager więc zdecydowanie pierwszoplanową rolę gra tu bezkompromisowa chmielowość. Można zaproponować mocno chmielową nowość bez użycia wszechmarketingowego określenia IPA? Można! I za to wielkie uznanie dla Trzech Kumpli!

A na wideo bezpośrednie starcie z innym zawodnikiem chmielowej wagi ciężkiej z PINTY!

 

W  wyróżnieniach skromnie, bo odwiedzając lokale bardziej skupiałem się na warstwie towarzyskiej niż piwnej. Za to ląduje tu kilka butelek i puszek, które mi posmakowały.

Hopito (Maryensztadt) – Hyped Art/ Cosmic Trip

hopito_double.jpg?w=300&h=200Ocena piwa

Madame Barrel (Nieczajna) – Joan Rebel

joanrebel.jpg?w=300&h=300Ocena piwa

PINTA – Hoppy Crew: How To Sell?

howtosell.jpg?w=300&h=222Ocena piwa

PINTA – Summer Pils

pintasp.jpg?w=283&h=300Ocena piwa

Waszczukowe – RIS z Puszczy

riszpuszczy.jpg?w=234&h=300Ocena piwa

 

 

Nowe inicjatywy kontraktowe:

 

       kolejowe.jpg?w=760                        hopcone.jpg?w=760                        walbrzych.jpg?w=760

 

 

View the full article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.