Skocz do zawartości

receptura na neipa z chmielami nowozelandzkimi pomoc


lukluk12

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takim chmieleniu NEIPA ?

ok 21 litrów piwa 15 blg

Pacific Gem 10g 60min

Enigma 50g, Pacific Gem 40g - zaraz po wyłączeniu palnika i rozpoczęciu chłodzenia

nectaron 50g, Sabro 50g, Rakau 50g, Motueka 50g - na cichą ok 5 dni

I jeszcze pytanie czy drobna siatka muślinowa będzie odpowiednia do oddzielenia chmielin po cichej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym darował sobie chmiel na 60 min i dał trochę na 0 min, a trochę na 20 min przerwy w czasie chłodzenia przy 75 stopni. Dałbym tam też trochę z tego, co planujesz dać na zimno. 

Pacific Gem nie używałem i nie znam, ale jeśli daje nuty iglaste, to bym nie dawał. 

Prawdę mówiąc dałbym więcej chmielu, ale głównie bym dołożył na chłodzenie.

Co do filtracji chmielin, to postawiłbym na solidny cold crash, siatka raczej się nie nada przy tej ilości chmielu, może też blokować ekstrakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łachim napisał:

Ja bym darował sobie chmiel na 60 min i dał trochę na 0 min, a trochę na 20 min przerwy w czasie chłodzenia przy 75 stopni. Dałbym tam też trochę z tego, co planujesz dać na zimno. 

Pacific Gem nie używałem i nie znam, ale jeśli daje nuty iglaste, to bym nie dawał. 

Prawdę mówiąc dałbym więcej chmielu, ale głównie bym dołożył na chłodzenie.

Co do filtracji chmielin, to postawiłbym na solidny cold crash, siatka raczej się nie nada przy tej ilości chmielu, może też blokować ekstrakcję.

A jakim chmielem najlepiej zastąpić? Znalazłem chmiel Moutere może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być nowozelandzko, to może klasycznie Nelson :)

 

W ogóle pytanie,  czy warto dawać 6 rodzajów chmielu. Można się skupić na np. 3, chyba że wiesz po co dajesz dany chmiel.  Np. Sabro podobno daje fajne efekty nawet w małej ilości,  wzmacniając ogólny aromat piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.