Skocz do zawartości

Klarstein sam się wyłącza


pero

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie wątku, zakupiony kocioł chwilę pracuje i się wyłącza.  Sprawdzałem różne konfigurację na wyłączonej pompie, przy zmniejszonej mocy kociołka i zawsze ten sam efekt - trochę grzeje i się wyłącza.

2 dni temu na test wlałem około 15 l wody (kocioł ma 65 litrów) i wszystkie ustawione programy przeszły bez problemu. 

Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po warzeniu. Prawdopodobną przyczyna problemu było przypalenie na dnie. Zacieranie w końcu zrobiłem starą metodą w garnku. Natomiast chmielenie było znów w kociołku po uprzednim wyczyszczeniu ale na zmniejszonej mocy grzałki.

Pytanie do was na jakiej mocy grzałki zacieracie? A na jakiej chmielicie? U mnie max moc to 3000kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pero napisał:

Już po warzeniu. Prawdopodobną przyczyna problemu było przypalenie na dnie. Zacieranie w końcu zrobiłem starą metodą w garnku. Natomiast chmielenie było znów w kociołku po uprzednim wyczyszczeniu ale na zmniejszonej mocy grzałki.

Pytanie do was na jakiej mocy grzałki zacieracie? A na jakiej chmielicie? U mnie max moc to 3000kW.

Najprawdopodobniej masz rację.

Przypalenie zależy bardziej od śruty, im więcej mąki tym łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Willow napisał:

Ach, w ten sposób. Pierwszy post sugerował, że właśnie kupiłeś i nie działa.

 

Bo tak jest :)

Widać muszę jeszcze się sprzętu nauczyć, stąd pytanie do innych na jakich mocach grzejecie w poszczególnych etapach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pero napisał:

Widać muszę jeszcze się sprzętu nauczyć, stąd pytanie do innych na jakich mocach grzejecie w poszczególnych etapach...

Mam model Brauheld Pro 45 litrów, moc opisuję w notatkach.

W wątku poświęconym kociołkom znajdziesz więcej, ale trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.