Skocz do zawartości

Piwo z sokiem malinowym. Letnie zagrożenie


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak słucham czasami tych "uczonych" jak wypowiadają się o covidzie, czy też innich o śmiertelnym zagrożeniu picia piwa z sokiem, to zastanawiam się kto im płaci. Zakaźnikom to wiem, ale kardiologom?!

https://portal.abczdrowie.pl/piwo-z-sokiem-malinowym-letnie-zagrozenie?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbzdrowie&utm_term=post&utm_content=zdrowie

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sensacja "dziennikarska", autorka wyciągnęła od lekarza informację o wpływie alkoholu i cukru, i zbudowała na tym tekst powtarzając to kilkanaście razy. Lekarz przecież sam mówi, że to "To daleko idące rozważanie – zaznacza kardiolog". To tak, jakby spytać lekarza, czy można się udławić kością kurczaka (przecież nie powie, że nie ma takiej możliwości), a potem napisać tekst "kurczaki zabijają Polaków".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z niebezpieczeństwem przy używaniu dwuwodorku tlenu?! Przypomnę o petycji o zakazie jego stosowania. Substancja ta spożywana w nadmiernej ilości może prowadzić do wypłukiwania soli mineralnych z organizmu, również do śmierci. W postaci gazowej może wywoływać oparzenia. Powoduje korozję, jest głównym składnikiem kwaśnych deszczy, niszczy zabytki. Jest też głównym składnikiem i piwa, i soku malinowego, więc powyższa wypowiedź lekarza ma jak najbardziej sens.
 

No właśnie - z uwagi na to, że jest głównym składnikiem piwa, polecam wziąć pod rozwagę wszystkie powyższe ryzyka przy jego warzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury!!! Idąc tą ścieżką, to dochodzimy do wniosku, że samo życie jako takie jest niezdrowe, bo przecież prowadzi z czasem do degeneracji organizmu. Ja mam 6 dych na karku i od 18 roku życia pijam drinki z colą, piwa, do tego palę ponad pakę fajek dziennie i jeszcze żyję, a mój zdrowo odżywiający się kolega, nie palący, nie pijący (ze względów zdrowotnych) od 10 lat zamienił się na atomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.