Skocz do zawartości

Spożycie alkoholu


mattie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie uważacie, że piwowarstwo powoduje większe a przedewszytskim częstsze spożycie alkoholu? Jak to się ma do uzależnień ?? :)

Sonda chyba jednak nie taka popularna. Lepiej było by o brunetkach i blondynkach kazdy by odrazu głosował :):):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję więcej ponieważ muszę nazbierać masę butelek ;]

A to jesteś usprawiedliwiony :)

A czym usprawiedliwiony ?

Zaczniesz warzyć to zobaczysz :), pod jaką presją jest człowiek kiedy piwo stoi w fermentorze i czeka na rozlew, a brakuje pustych butelek :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy nie uważacie, że piwowarstwo powoduje większe a przedewszytskim częstsze spożycie alkoholu? Jak to się ma do uzależnień ?? :)

Wydawać by się mogła iż piwowarstwo mogłoby powodować zwiększone spożycie alkoholu (zwłaszcza piwa:D) ale na własnym przykładzie widzę że sklepowy browar przestaje mi smakować i muszę coraz bardzie ograniczać się do własnej produkcji(skromnej bo skromnej ale zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja też codziennie mam ochotę na przynajmniej jedno dobre piwko, ale co z tego jak od prawie roku pić nie mogę :lol::/:(

 

PS

Przeniosłam wątek do Hyde Park, bo chyba tutaj lepiej pasuje :/

Połączyłem z postem sprzed bardzo dawna :/

 

Co do mnie, zdarza się różnie. Ale jak nie mam nic ciekawego w lodówce, to raczej sobie daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tyle piwa w piwnicy (swoje, kupne i z wymian), że jakbym nawet nic nie kupował, to i tak mi starczy na parę miesięcy. :lol:

Wiesz rad998 (ale żeś sobie nicka wymyślił :(), wszystko zależy, ale nie jestem zwolennikiem tezy, że jak ktoś pije 1 piwo codziennie, to znaczy, że jest alkoholikiem. IMO regularność jest demonizowana. Co innego, jak ktoś pije 4 piwa codziennie, to już normalne IMO nie jest. Pocieszę Cię, że 1-2 piwa dziennie jest zalecane przez wielu lekarzy i naprawdę poważnie wpływa na poprawę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kopyr ( ale zes sobie nicka wymyslil :( ) powiedz to mojej dziewczynie :/ ktora mi mowi ze raczej to nie za dobrze pic codziennie po 1 - lepiej wypic 3 razy w tygodniu ale po 2-3 ... ( a bynajmniej tak mowi od kiedy zaczalem zbierac butelki bo kurde 1,5 tygodnia do rozlewu a ja mam dopiero 10, a zaraz po tym brew-kicie chcialbym cos z ekstraktow slodowych - a to sie rowna kolejnym 40 butelkom :/ a wiec troche gonic trzeba hehe ) a co do nicka - mam taki od kiedy pamietam... na allegro... na pocztach... itp ( to 998 wiazalo sie z tym ze jakiej liczby bym nie wpisal to byla juz zajeta ) - nie zmieniam bo bym pozapominal - tylko dlatego :/ a tak poza tym to wiem ze troche kicz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zawsze ochotę na dobre piwko, a zapasu mam na długo. Raz nie smakowało mi piwo i następnego dnia wylądowałem w szpitalu na zawał serca. No więc dla zdrowia trochę potrzeba, tylko z wagą trochę kłopot. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kopyr ( ale zes sobie nicka wymyslil :( )

No z moim nickiem nie ma problemów z odmianą. Kopyr, kopyrowi, o kopyrze, z kopyrem itd. A Twój jak odmieniać z radem998, o radzie998, o radu998, o rad998'u? Ni cholery. :/

Ponadto mój nick jest od nazwiska, więc mam alibi. Przyjmuję Twoje wyjaśnienia, ale ciężko się rozmawia.

 

powiedz to mojej dziewczynie :/ ktora mi mowi ze raczej to nie za dobrze pic codziennie po 1 - lepiej wypic 3 razy w tygodniu ale po 2-3 ...

No to IMO źle mówi, bo pijąc 1 piwo codziennie nie uzależnisz się od alkoholu, a co najwyżej od picia piwa. A to różnica. Pijąc 3 piwa można już szumek w głowie poczuć i można się od tego szumu uzależnić. Po prostu przy jednym piwie przyjmujesz tak małą dawkę alkoholu (nie mówię o porterach), że praktycznie nie czujesz, że pijesz alkohol. Przy 3 piwach jest zupełnie inaczej, o 3 porterach nie wspominając. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj nick rad998 pochodzi od imienia... mam na imie radek - kurde zaraz chyba zmienie nick na rad :/ bo widze ze na tym forum nie ma zadnego :( a 998 ah kurde :lol: to tak w razie jakbym sie zapil i lezal nieprzytomny to zeby ktos szybko po pogotowie zadzwonil - no wlasnie... w koncu zostalem zmuszony to wyjawienia mojego sekretu :/ a co do 1 piwka dziennie to wiecie :/ nie chce zeby tutaj ze mnie jakiegos pantofelka robiono hehe ja tam ulegal w zadnym wypadku nie bede - juz powiedzialem ze nie ma opcji zebym zrezygnowal z piwka gdy mam ochote i powiedzialem ze jesli zaczne pic po 2-3 codziennie no to wtedy fakt - jest sie czym martwic :)

poza tym od kiedy mieszkamy razem - stawiam sprawy jasno :)

ok pozdrawiam kolegow :)

Edytowane przez rad998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz artykuł o benefitach umiarkowanej konsumpcji alkoholu - tj ok. 350-600 g dziennie piwa

 

http://www.allaboutbeer.com/features/233beer&health.html

 

 

Niestety autor nie podaje bibliografii, żeby poczytać w źródłach.

 

W badaniach naukowych wychodzi, że picie piwa (umiarkowane) jest zdrowsze nawet od czerwonego wina i osoby pijące piwo mają niski poziom homocysteiny i wysoki kwasu foliowego, co skutecznie zapobiega chorobom krążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.