Skocz do zawartości

Sesyjne Ale - weryfikacja receptury


cichy94

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Planuje uwarzyć piwo około 10-12 L coś w stylu sesyjnego Ale 

 

Ekstrakt : 10,5-10,8 BLG

ALK: 4-4,5 %

IBU: 30

założona wydajność 70 %

 

Zasyp:

Strzegom Pale Ale - 2 kg

Strzegom Karmelowy 30 - 0,3 kg

Strzegom pszeniczny - 0,2 kg

 

Zacieranie :

Infuzyjne 67-68 C, 60m

Stosunek wody do ziarna 3,2 L/kg.

Wysładzanie do objętości 14 L

 

Chmiel:

Marynka - 5 g - 60 m

Zula - 10g  - 20 m

Zula - 10 g - 8 m

Zula - 10 g - Przerwa HopStand 75 C 15-20 m

 

Drożdże FM 52 lub US-05 ?

 

Generalnie chciałbym zobaczyć jak sprawuje się chmiel Zula, ma ktoś może doświadczenia i może się podzielić opinią o tym chmielu ?

Co do drożdży chciałbym spróbować zrobić starter z FM 52 ( 0,8 L docelowo 136 mld komórek ) ale prosiłbym o opinie w tym zakresie czy przypadkiem nie pasowałaby US-05 ?

Zasyp nie jest przekombinowany wraz z HopStandem ?

 

Powyższa receptura była wrzucana w Brewtarget. 

 

 

Edytowane przez cichy94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo karmelu. Najlepiej daj sam słód pale ale. Zula sama z siebie daje słodkawe, owocowe smaki.

30 gr Zuli na 12 l. piwa? To dużo za mało. Ja dałem prawie 200 gr Zuli na 20 litrów piwa. Rozumiem, że to ma być "Session", ale jak wrzucisz go tak mało to mało co wyczujesz. To jednak nie "ameryka" ?

Proponuję SH - na 60 min., hopstand i na zimno. 

US-05.

Ale zrobisz jak chcesz.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przekombinowana receptura.

Jeżeli chcesz aby było sesyjnie to 90% Pilzneński 10% pszenica i nic więcej w zasypie bo będzie mdłe.

Co do chmielenia, jakeś 20IBU, ale jeżeli Marynka to na FWH chmiel. Co do Zuli sypnij 100g na zimno i tylko zimno.

 

Drożdze to jak wolisz, jedne i drugie dobre, ale jak dla mnie US-05 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zdecydowanie zostawił karmelowy (wiem, niepopularna opinia), z tym że trzymałbym się 5-10% zasypu. Przy samym słodzie bazowym i tak niskim ekstrakcie piwo będzie inaczej wodniste a nie sesyjne. Używanie  natomiast słodu pilzneńskiego do górniaka to moim zdaniem nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dirk gently napisał:

A ja bym zdecydowanie zostawił karmelowy (wiem, niepopularna opinia), z tym że trzymałbym się 5-10% zasypu. Przy samym słodzie bazowym i tak niskim ekstrakcie piwo będzie inaczej wodniste a nie sesyjne. Używanie  natomiast słodu pilzneńskiego do górniaka to moim zdaniem nieporozumienie

Dlaczego uważasz ze pilzneński do gorniakow to nieporozumienie? Wytłumacz proszę i czym byś go zastapił?

 

 

ps. Połączenie pilznenski Carapils zrobi według mnie najlepsza robote w piwie sesyjnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to nie jest jakiś bardzo niski ekstrakt typu 7-8. Pilzneński jest bardzo dobry do lekkich chmielowych piw. Ja robię wszystkie IPA na podstawie słodu pilzneńskiego i ze stwierdzeniem o górniakach się w ogóle nie zgodzę. 

 

Ale oczywiście receptura z początku wątku wymaga korekty. Ja bym nie dawał karmelu, dałbym ok. 10% płatków owsianych lub pszenicznych i więcej chmielu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 08:42, dirk gently napisał:

Bo piwo wyjdzie wodniste i płaskie przy tym ballingu. Zastąpił bym oczywiście słodem Pale Ale, wtedy żadne carapilsy nie sa potrzebne.

Trzeba zrozumiec dobrze co wnosi Pale Ale oraz piwo sesyjne jakie powinno być. Praktyxznie każda ipa a szczególnie sesyjna, zawsze wygrywa na pilzneńskim slodzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.