Skocz do zawartości

Pierwsza pszenica. Co jak kiedy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupiłem gotowca z Twój Browar. 

Prawdziwa Pszenica 12BLG 20l.

 

Zrobiona wg instrukcji. 

 

Dziś 9dzoen fermentacji. Przebiega cicho, mało bulgotanie w rurce, temp 21C. 

 

Blg na dziś 7. Dwa dni temu 7. 

Początkowe......nie zmierzone. Błąd amatora. 

 

Ile czekać do butelkowania? 

Wyczytałem już że cichej nie trzeba, glukozę dodam 6g na litr. 

 

Smak już ok. Czuć pszenicę, nuty cytrusowe, zapach siano podobny ale przyjemny. Piwo mętne ze słomkowo złotym kolorem.  

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 14:14, zasada napisał:

 

Blg wciąż 7. Bulgotanie w rurce może raz na 3h. 

Smak dobry, wyczuwalna słodycz,zapach pszenicy. 

Od wlania do fermentora minęło 14 dni. 

 

W dniu 30.05.2021 o 12:48, krzysiek9999 napisał:

 Jakie drożdże dodałeś?

Nie pamiętam. Były w całym gotowym zestawie. Były żywe bo w wodzie już robiły robotę. 

 

edit zasada: @Kocham Krwiste Steki nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz uzupełnić użyj opcji Edytuj ukrytej pod wielokropkiem w prawym górnym rogu postu. Drugi raz łączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli po 9 dniach w takiej temperaturze zeszło tylko o 5 BLG to coś nie tak z drożdżami. Które piwo górnej fermentacji o takim ekstrakcie fermentuje tyle czasu? Zazwyczaj po 9 dniach miałem już dawno po zawodach i piwo na poziomie 2-3 BLG, raz 5, ale to zacierałem w 72 stopniach. Wszystkie piwa u mnie startują z poziomu 12BLG. Większość cukrów fermentowalnych przejadana jest jednak w pierwszych dniach fermentacji. Nie jest tak, że każdego dnia drożdże zjadają tyle samo cukrów i badając po pierwszych dniu ilość zjedzonych cukrów obliczyć ile będzie jutro.

Nie podejrzewam również, żeby dało się tak zatrzeć jakikolwiek słód "na słodko" by uzyskać tyle cukrów niefermentowalnych z 12 BLG, chociaż jak sam wspomniałem raz skończyło się na 5BLG u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.