Skocz do zawartości

Zapach i posmak drożdży po użyciu Kveik Mangrove Jack's, jak się go pozbyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio uważyłem tak zwaną SMASH ape na drożdżach kveikach. Cała fermentacja skończyła się w jakoś 3 dni i po tych trzech dniach od razu zabutelkowałem piwo, z fermentora mocno było czuć zapach drożdży.  Dzisiaj otworzyłem piwo po nagazowaniu i dalej są lekko wyczuwalne te zapachy oraz lekki posmak. Drożdży dodałem około 9g na 15l brzeczki 10Blg, po wcześniejszej rehydratacji. Jak sądzicie, co może być przyczyną tych zapachów, i w jaki sposób się ich pozbyć przy następnym użyciu? 

 

Przebieg fermentacji:

1535339632_Zrzutekranu2021-05-25o21_29_49.thumb.png.a88eabcfd8ad6a399b310824a1d76c89.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwejki są znane z szybkości, wystarczy bezrefleksyjnie potraktowac je "jak Supermana" (czy w sumie Flesza), wyłączyć krytyczne myślenie i problem gotowy.

Przy następnym użyciu daj im spokój przez tydzień-dwa i opisany problem na 90% się nie powtórzy.

W jakich temperaturach fermentowałeś? Do ilu zeszło z tych 10BLG? Bo teraz jest ważniejsze pytanie, czy one dofermentowaly Ci to piw

Edit: już widzę, do 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anteks napisał:

Trzeba było jeszcze ściągnąć aplikacje która wyrysuje kiedy butelkować ?

ps po 3 dniach fermentacji butelkowałeś piwo!?!?!??!

Ostatnio gdyby nie to, że dawałem chmiel na zimno bym zabutelkował po 4 dniach piwsko na Vossach, było czyściutkie i odfermentowane.

Future is now old man ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robert87 napisał:

Jakie piwko zrobiłeś w ten sposób?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 

Zwykłą APĘ, 14blg, pierwsze 2 dni 30', od trzeciego 32' i 4 zlewane na chmiel, zeszło do 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kveiki dają rade bardzo szybko. Zazwyczaj po 3 dnaich jest po robocie. Wedlug mnie lepiej zostawic na chwile niech po sobie posprzątają chociaż troche. zazwyczaj 7 - 10 dni total. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FM53 u mnie zwykle po 3 dniach w temperaturze 20 stopni jest już w wiadrze spokój. Ale ja też daję im tydzień czasu. Opadną, posprzątają. Butelkowałem piwo po 7 dniach, i było Ok. Ale nigdy szybciej.

Jak posmak drożdżowy przeszkadza, to warto zrobić cold crash, wtedy mniej się go czuje. Kveiki to jednak drożdże domowe, górnej fermentacji. Czystego, lagerowego profilu nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.