Skocz do zawartości

Hopzoil


x1d

Rekomendowane odpowiedzi

Olejek jest na rynku od jakiegoś czasu, ale na forum nie doczekał się wątku, a z notatek niektórych widzę, że jest używany.

Jak to jest z tym aromatem, jak z goryczką, ile dodawać w przeliczeniu na granulat, czy dodajecie bezpośrednio, czy rozpuszczone w alkoholu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego sprzedawcy jest instrukcja. Zakupiłem i za jakieś dwa tygodnie będę stosował.

,,Stosując HOPZOIL uzyskamy efekty podobne do tych jakie uzyskalibyśmy chmieląc piwo mokrą, świeżą szyszką!
Jednak HOPZOIL ma wielką przewagę nad nietrwałą szyszką chmielową:
- jest niezwykle wydajny 1ml wystarcza na 20-23l piwa
- redukuje straty piwa wynikające z chmielenia na zimno, unikamy problemów związanych z odfiltrowaniem chmielin
- ma niezwykle trwały aromat w porównaniu do chmielenia granulatem (niezmienny aromat utrzymuje się w piwie przez 3-4 miesiące)
- zamkniętą szczelnie esencję można przechowywać w temperaturze pokojowej 5 lat od daty produkcji
- nie zabiera miejsca w lodówce lub zamrażarce
- stosując esencję unikniemy wszelkich problemów związanych z tzw hop creep - przegazowania (wtórna fermentacja), pojawienia się diacetylu

HOPZOIL można stosować samodzielnie przy rozlewie pomijając chmielenie na zimno granulatem. Można też stosować chmielenie na zimno i wzmacniać jego efekt dodatkiem esencji, obniżając ilość granulatu chmielowego.

HOPZOIL nie rozpuszcza się w piwie, dlatego trzeba go wcześniej przygotować. Najlepiej jest go rozrobić w stosunku około 1:5 (producent podaje proporcje 1:1 do 1:10) z etanolem 60% lub po prostu z wódką. Na jedną 20l warkę potrzebujemy około 1ml olejku, są to tak niewielkie ilości, że najprościej odmierzyć je strzykawką. Mieszaninę trzeba dobrze rozmieszać, a wiec często wstrząsać, aby olejek się rozpuścił. Proponujemy zacząć całą procedurę dzień przed planowanym użyciem olejku."

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ewaldi70 napisał:

U każdego sprzedawcy jest instrukcja.

 

20 minut temu, ewaldi70 napisał:

HOPZOIL nie rozpuszcza się w piwie,

Cytat

za https://allegro.pl/oferta/hopzoil-majik-twisted-fruitbomb-2-5-ml-10615932142

bardzo dobrze rozpuszcza się w napoju,

prosta aplikacja (nie wymaga samodzielnego rozcieńczania, po prostu wstrząśnij pojemnikiem i dodaj do napoju)

 

Czytałem zachęty, chciałbym poczytać opinie tych, którzy stosowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hopzol upierdliwy w użytkowaniu trzeba rozpuszcząc w wysokoprocetowym alkoholu w majku  to nie wystepuje. Użycie samego oleju na zimno wg mnie daje bardzo chemiczne smaki/aromaty. podobno lepsze efekty uzyskuje sie dodając połowę dawki chmielu i dodanie olejku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewaldi70 napisał:

jest niezwykle wydajny 1ml wystarcza na 20-23l piwa

Nie podzielam , dodałem 1,5ml dzień przed rozlewem i szału nie było wiec dodałem pozostałe czyli łącznie 2,5 na 18 l . Efekt nie zadowolił mnie co do aromatu ( nie ma bomby aromatu chmielowego )  po otwarciu butelki  jak i jakosci aromatu ( swierzego chmielu ) . Sprobowałem z ciekawosci , teraz wiem ,że wróce do wczesniejszego chmielenia na zimno chmielami . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używałem Hopzoil, aromat bardzo wyraźny. Natomiast jest to dość upierdliwe. Olejek trzeba rozpuścić w spirytusie i dobrze wymieszać. Niestety łatwo się emulguje, więc to musi być odwrotnie niż 007, zmieszane, nie wstrząśnięte. W piwie też rozpuszcza się źle. Ja nie wymieszałem dobrze i trafiały mi się oczka olejku jak w rosole.

Edytowane przez koholet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Stosowałem Hopzoil kilka razy i najlepszy efekt jest kiedy dodaje się go razem z syropem glukozowym/cukrowym zaraz przed rozlewem piwa na refermentację. Wlanie olejku na powierzchnię jest mało efektywne. Najlepiej wlać syrop glukozowy do fermentora z którego będzie prowadzony rozlew, dodać hopzoil a dopiero potem wlewać piwo. Dodawanie hopzoilu na cichą lub ogólnie kilka dni przed rozlewem nie daje żadnego efektu. Od siebie polecam dodać na cichą jakiś chmiel o zbliżonym profilu jak olejek a sam olejek dodać jak powyżej opisałem, taka kombinacja moim zdaniem daje najlepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.