Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję konsultacji. Czy Waszym zdaniem to objawy infekcji?

 

Minął 2 tydzień fermentacji brzeczki z dodatkiem gkukoamylazy. Zeszło z 12 do 4 brix, wiec odfermentowanie spoko. Do poniedziałku na powierzchni utrzymywała się czapa drożdży, choc nie było postepow fermentacji i zaryzykowałem zamieszanie. Drozdze opadły w ciagu jednego dnia. 

20210512_091849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada przypiął/eła ten temat
9 minut temu, Tommi napisał:

Chciałbym się upewnić czy nalot na powierzchni piwa to biofilm. W

Zdecydowanie biofilm, zakażenie, ale czy pleśń na zdjęciu nie widzę. Jeśli zapach i smak piwa nieciekawy, to raczej do wylania.

Bąble pojawiają się, gdy uwalniane co2 (praca drożdży lub rozpuszczony w piwie) zatrzymuje się na błonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.06.2021 o 10:52, eresjot napisał:

Wrzuce jeszcze dwie fotki, przy innym świetle. Trochę mnie niepokoją te białe bable. Może wypowie się ktoś z doświadczeniem z dzikusami? @Oskaliber, @dziedzicpruski???

20210606_104853.jpg

20210606_104831.jpg

Właśnie mam na fermentacji flandersa na tym samym blendzie i mam dokładnie taką samą pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oj, coś mi się stało z dwiema warkami robionymi w odstępie tygodniowym, hefe-weizen i proste ale. Dzieliły ze sobą wyłącznie miejsce warzenia i naczynia do zacierania i warzenia (fermentory inne, inne drożdże, w przypadku ale było nawet z braku czasu nochill - przelany wrzątek do docelowego fermentora). W fermentorach brak oznak infekcji, ale już przy rozlewie piwa smakowały dziwnie. Po 2 i 3 tygodniach w butelkach osad w formie zawiesiny ciemnych bardzo drobnych cząstek, nie opadają. W niektórych butelkach formują się w przyklejone do ścianek butelki kłaczki, twarde i trudne w umyciu. W hefeweizen widać osad na szyjce. Co to jest - pleśnie?

20210704_123656.jpg

20210704_123733.jpg

Edytowane przez abuwiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w razie wątpliwości dobrym pomysłem byłby rozlew do PET-ów, mniej bym się obawiał i łatwiej odpuścić nadmiar gazu.

 

Następnym razem doczytaj zawczasu, bo rozlew to IMHO najmniej interesujący etap, ale skutki błędu mogą być poważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, abuwiktor napisał:

piwa smakowały dziwnie

 

19 godzin temu, Koora napisał:

dużo drożdżaków w powietrzu lata

Może dzikusy?

Nie ma typowych wskazań dla pleśni, ale nikt na 100% nie potwierdzi na podstawie zdjęcia.

Jeżeli nie smakuje, to podstawowe kryterium do anihilacji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abuwiktor napisał:

Hmmmm, w poprzednich warkach drożdże nie miały koloru czarnego, nie lepiły się do ścianek, a na szyjce nie zostawał kołnierzyk....

Czasami się lepią a czasami nie. Ciężko znaleźć przyczynę.

 

Jak piwo wyłazi z butelki podczas nalewania to do drożdży może dołożyć drobinki chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zamierzałem butelkować Czeskiego Lagera z ekstraktów, chmiale Saaz i Saaz Late. Użyłem drożdży Bohemian Lager M84 Mangrove Jack's Craft Series 10g. Piwo stało ok 2 tygyodnie na burzliwej i następne 2 tygodnie na cichej. Temperatura niestety nie była idealna, był momenty że przekraczało 16C.

Dziś przygotowuje do rozlewania, otwieram wieklo i widze coś takiego - patrz foto
Czy to infekcja? Czy może to jakaś pozostałość po chmielu i dorżdżach? Po wyciągnięciu jest taka jakby kłaczkowata maź...

Ogólnie to moja 9 warka, ale dopiero 2 lager i pierwszy na tych drożdżach?

Rozlewać czy wylewać??

20210707_184546.jpg

20210707_184555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.