Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz poczta wysłać np na Śląsk default_big_smile.png

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka


Jet to jakieś rozwiązanie może jednak ktoś się odezwie z okolicy. Dowioze piwerko na miejsce. Jestem po prostu ciekawy czy coś się z nim dzieje czy to po prostu taki efekt uboczny całego procesu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ogoun napisał:

Trochę średnio widać w tym świetle, ale podczas cold crash pojawiły się białe pęcherzyki, czyżby infekcja? W zapachu niby spoko.

 

 

 

Trochę słabo z tych zdjęć widać, ale nie niepokoiłbym się. Wg mnie wygląda to na skupiska chmielu i pęcherzyki powietrza uwalniające się z granulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiliście. Po 4 dniach w 4-6°C oczekiwałem gładkiej tafli (dotychczas tak było) i trochę przewrażliwiony się zrobiłem na punkcie granatów widząc zasięg ich rażenia. W takim razie jutro butelkuje. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest śmieszna sprawa. Była infekcja i jej nie ma, a przynajmniej tak to wygląda ale od początku.

Zrobiłem piwo z brewkita przy czym wodę uzupełniłem zimną kranówą i odrazu dodałem drożdże. Zestaw był 3 lata po terminie a drożdże trzymane w 24°C niestety. 

Niestety jak postawiłem piwo w niedzielę tak we wtorek po południu dopiero wróciłem do domu a tam zero pracy drożdży i delikatny film na powierzchni, jakby błona.

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia.

Dałem 2 paczki jakiś drożdży z biowina i spisałem piwo na straty w sumie.

Dzisiaj otwieram wieko a tam taki widok. Bo biofilmie nie ma śladu praktycznie. To brązowe wygląda jak drożdże a to białe to piana.

Panowie, o co chodzi? Drożdże są w stanie "przejeść" biofilm?

IMG_20191019_193058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że to nie był biofilm, tylko osad z twardej wody. W zasadzie dopóki nie zakończysz fermentacji i nie zabutelkujesz, to nie będziesz pewien. 

Na pewno otwierając wieko fermentatora narażasz niepotrzebnie warkę na infekcję. Otwórz dekiel za 2-3 tygodnie. Wtedy się przekonasz, czy zastaniesz piwo, czy korzuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piwo żeby nie skłamać stoi jakieś 3 tygodnie. Osad z twardej wody by się zgadzał ale jak się pojawiła piana z pracy drożdży to ten film się rozrywał.

Piwo stoi na balkonie więc ma dość chłodno. Zastanawiam się tylko ile czasu może to jeszcze postać.

Noi pytanie takie. Lać to w butelki z mniejszą dawką cukru? Próbować smak tego przed butelkowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, uwarzyłem hefeweizena 13 blg na WB-06, od miesiąca fermentuje, tyle że po ok tygodniu musiałem na szybko przelewać do drugiego fermentora, bo wpadłem na głupi pomysł, żeby burzliwą zrobić z kranikiem I zaczął on przeciekać. Przelałem razem z drożdżami, ponieważ trwała burzliwa. Dzisiaj otworzyłem fermentor i piwo ma taki mocno drażniący zapach, jak się zaciąganie to czuć aż w gardle, po wymieszaniu zapach znika. Co to może być? (trzymałem aż miesiąc, bo od czasu do czasu bulka i jest niewielka ilość piany ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Cię drażni to pewnie po prostu CO2. Bulkać może, bo po zamieszaniu CO2 sie ulatnia. Po miesiącu to już dawno po wszystkim. Na przyszłość staraj się nie zaglądać do fermentora jeśli nie jest to konieczne, a koniec fermentacji przyjmuj jak blg nie zmienia się w przeciągu 2 dni. To tez mierz dopiero po min 2 tyg.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PioTras1996 napisał:

Jeszcze od góry pływa parę takich białych frędzli

To są raczej drożdże, w jednej z ostatnich moich warek cała masa drożdżowa tak właśnie wyglądała i była zawieszona pod lustrem.

 

2 godziny temu, PioTras1996 napisał:

piwo ma taki mocno drażniący zapach

A coś bliżej, jak byś go określił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz wyczuwać alkohole wyższe. Wyższa temperatura sprzyja takim alkoholom i estrom. Część z nich jest pożądana a część niestety nie.

Jedyna na nie rada to zabutelkować i trochę poczekać z piciem, to może piwo się trochę ułoży i ułagodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, niestety nie miałem wcześniej warunków do stabilizacji temperatury. Na szczęście zainwestowałem już w lodówkę i sterownik. Swoją drogą sprawdzałem co się dzieje przy drugiej Warce w lodówce, dzisiaj mijają dwa tygodnie od rozpoczęcia fermentacji burzliwej, zaczynałem od 18 stopni, teraz mam 22. W sobotę nie było prawie piany I oznak fermentacji, A teraz piany przybyło I zaczęło częściej bulkać. To efekt wyższej temperatury, czy dzieje się coś nie dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęcie od niskiej i podnoszenie do tych 21-22°C to właściwa droga. Ciepła końcówka na zachęcić drożdże do dojedzenie tego co zostało i posprzątania po sobie. Bulkanie to oznaka aktywności drożdży, ale także odgazowywania się piwa (wzrasta temperatura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, 

Pierwszy raz fermentuje Safbrew WB-06 i pierwszy raz widzę takie pływające farfocle. Te drożdże tak mają czy może jakaś infekcja? Martwi mnie też zaznaczony na zdjęciach pęcherzyk. Co o tym myślicie? Hefe-wiezen, po tygodniu odfermentował do 2,5 blg, po 9 dniach do 2 blg i tak stoi. Zapach ok, w smaku wydaje się też w porządku. Jutro planowałem rozlew i zebranie gęstwy do kolejnej warki na sobotę. 

 

Edit: Te farfocle wydaje mi się że opadły z wierzchu jak przestawiałem fermentor z ziemi na stołek. 

 

IMG_20191111_104430.jpg

IMG_20191111_104454.jpg

IMG_20191113_195158.jpg

Edytowane przez Pelasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.