Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Czas "pochwalić" się pierwszą infekcją:

 

 

Co najciekawsze, wypiłem 4 butelki tego BPA po 2 tygodniach od zabutelkowania i było ok. Tydzień po tym (dzisiaj) otrzymałem coś takiego - 40 butelek poszło do zlewu.

Natomiast w butelkach został dziwny, mocny osad na dnie i na ściankach przy dnie - woda gorąca, ocet czy kwasek cytrynowy go nie ruszyły (chemii nie używałem). Dopiero szczotka odczyściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A smak - niepijalne?

 

Kwas i nieprzyjemny zapach.

 

nie dokończyłeś fermentacji albo dałeś za dużo cukru do refermentacji...

 

Piwo odfermentowało z 13 BLG na 3.9 BLG: po tygodniu burzliwej ustało na 4.1 BLG, przelałem na cichą. Po 7 dniach cichej było 3.9 BLG, po 14 dniach cichej 3.9 BLG. Jak widać nie chciało zejść niżej. Glukozy przeliczyłem na 2,5 CO2 (w sumie górna granica).

Tak jak wspomniałem - po prawie 2 tygodniach (bez 1 dnia) było pijalne i smaczne, 7 dni później to, co na filmiku. Butelka po otwarciu i pierwszym gashingu potrafiła przez kilka minut wyrzucać z siebie pianę. Jakoś nie chce mi się wierzyć w niedokończoną fermentację natomiast wydaje mi się, że musiałbym naprawdę mocno się pomylić z glukozą żeby taki wulkan otrzymać. Poza tym dochodzi zapach i smak kwasu czy też porównałbym to do przegazowanego, popsutego szampana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, coś wpadło :-)

Ja też jak robiłem eksperymentalny kwas chlebowy ( po macoszemu, hehe, bez żadnej dezynfekcji #yolo ) to też tydzień po zrobieniu był dobry, miesiąc później gejzery. Myju Myju całe sprzęcicho dobrze zrób po tym incydencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry widok . Też miałem nadzieję , że to tylko przegazowanie lub niedofermentowanie .

 

Mam pytanie do przeciwników cichej ( poważne pytanie nie atak czy zarzut )

 

Chmielicie na zimno ostatnie kilka dni tej przedłużonej burzliwej w głównym fermentorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie dałem rady przed wyjazdem zlać CDA na cichą, więc po prostu dorzuciłem chmiel do fermentora, zamknąłem i wyjechałem na 6 dni. Na chwilę obecną jedyną różnicą, którą zauważyłem, była zielona gęstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry widok . Też miałem nadzieję , że to tylko przegazowanie lub niedofermentowanie .

 

Nie dość, że zasnąć przez to nie mogłem wczoraj, bo męczyło mnie w czym był problem to jeszcze doszedłem do pewnych wniosków, które skłaniają mnie powoli do opinii amap'a. Po 1 dałem górną granicę CO2, po drugie przeliczyłem się z ilością butelek (myślałem, że wyjdzie mi 21L, a wyszło około 19L), a p 3 obawiam się, że walnąłem się w glukozie i zamiast 130g dałem sporo więcej (chyba).

W tym momencie nie dość, że samą glukozą podbiłem CO2 to jeszcze zaniżyłem przeliczenie w stosunku do ilości piwa.

 

Obawiam się, że po zsumowaniu tego wszystkiego wyszło to, co wyszło, a kwaskowatość i szmpanowość są tego efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że po zsumowaniu tego wszystkiego wyszło to, co wyszło, a kwaskowatość i szmpanowość są tego efektem.

Miałeś kwasa i stąd gushing. glukoza nie powoduje kwasów. Zsumuj lepiej swój reżim saniotarny.

różnica: takie samo 2.5 co2 a 21/19L -> 10g.

Nie ważne ile wsypałeś glukozy, bez przesadyzmu oczywiście, jak był kwas to temat jest zamknięty.

No chyba, że się nie znasz i wylałeś dobre piwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nie jestem pewien czy zamiast 130g nie sypnęło mi się 170g, a wtedy nie jest to 10g róznicy tylko 10+40=50g, a to już sporo. Jakby dodać do tego niedofermentowanie to wychodzi całkiem "wybuchowa" mieszanka.

 

Reżim sanitarny stosuje aż do przesady dlatego cały czas mnie męczy (jeżeli to nie przegazowanie) myśl kiedy to podłapałem. Myślę, że gdzieś przy butelkowaniu popełnić mogłem błąd i załapać coś niedobrego.

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdzieś przy butelkowaniu popełnić mogłem błąd i załapać coś niedobrego.

 

Skoro pisałes, że tydzień po butelkowaniu piwo ok to chyba masz rację - to co poleżało dłużej miało więcej czasu na złapanie infekcji i stąd kwas. Taka przynajmniej jest moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielicie na zimno ostatnie kilka dni tej przedłużonej burzliwej w głównym fermentorze ?

Tak.

Tak, tylko nie jestem pewien czy zamiast 130g nie sypnęło mi się 170g, a wtedy nie jest to 10g róznicy tylko 10+40=50g, a to już sporo. Jakby dodać do tego niedofermentowanie to wychodzi całkiem "wybuchowa" mieszanka.

170g glukozy /20l to wysycenie 3,0v/v, to jeszcze nie wychodzi z butelek, poza tym aromat kwaśny nie będzie od wysokiego wysycenia.

Ja obstawiam jednocześnie infekcja + niedofermentowanie/za dużo glukozy.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy 6 grudnia warzyłem brown portera siedział 7 dni na burzliwej czyli do 13. Potem powendrował na cichą. Nie mogłem go przelać bo czekałem na kapslownice. kapslownicaprzyszła a piwo zaczeło bąbelkować po 4 tygodniach cichej :( Piwo w smaku jest ok, zapach troszkedrożdżowy.

myślicie, że moge butelkowac czy w kibel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy 6 grudnia warzyłem brown portera siedział 7 dni na burzliwej czyli do 13. Potem powendrował na cichą. Nie mogłem go przelać bo czekałem na kapslownice. kapslownicaprzyszła a piwo zaczeło bąbelkować po 4 tygodniach cichej :( Piwo w smaku jest ok, zapach troszkedrożdżowy.

myślicie, że moge butelkowac czy w kibel

a co z nim jest nie tak bo nie łapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu na cichiej fermentacji po 4 tygodniach zaczeło bąbelkować :] Piwa jeszcze nie butelkowałem. Piwo ma kwaskawo drożdzowy zapach po burzliwej tego nie było. MAM ROZUMIEĆ ŻE JEST OKI?? ktoś pisał o tlenowcu przy dłuższej fermentacji cichej

Edytowane przez matzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.