Skocz do zawartości

Bitter fermentowany pod ciśnieniem


MarcEs

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MarcEs napisał:

 

Cześć własnie zmierza do mnie Fermzilla, na pierwszy ogień chciałem puscić bittera na FM10. Czy jest sens fermentować go pod ciśnieniem?

 

Dzięki

Marcin

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Na otwartym cisnieniu 2 - 4 dni  , później zamykasz i ustawiasz jakie ciśnienie chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Na otwartym cisnieniu 2 - 4 dni  , później zamykasz i ustawiasz jakie ciśnienie chcesz
Dzięki, rozumiem, że Ciśnienie jakie mam ustawić powinno zależeć od stopnia oczekiwanego nagazowania?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcEs napisał:

Dzięki, rozumiem, że Ciśnienie jakie mam ustawić powinno zależeć od stopnia oczekiwanego nagazowania?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja zwiększam ciśnienie  zawsze na CC żęby podbić  nasycenie . Fermentujesz ciśnieniowo bez kontroli temp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja zwiększam ciśnienie  zawsze na CC żęby podbić  nasycenie . Fermentujesz ciśnieniowo bez kontroli temp ?
posiadam lodowkę oraz butlę z CO2 więc wszystko będzie pod kontrolą. Ale zastanawia mnie to czy jeśli ustawię powiedzmy Ciśnienie 0,7 bara to czy będzie to odpowiadało nasyceniu.
Czy piwo zdązy się nagazować podczas fermentacji.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcEs napisał:

posiadam lodowkę oraz butlę z CO2 więc wszystko będzie pod kontrolą. Ale zastanawia mnie to czy jeśli ustawię powiedzmy Ciśnienie 0,7 bara to czy będzie to odpowiadało nasyceniu.
Czy piwo zdązy się nagazować podczas fermentacji.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja zawsze mam nasycone piwo  i  mi  poziom nasycenia pasuje . Nie przekraczam 20 PSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja zawsze mam nasycone piwo  i  mi  poziom nasycenia pasuje . Nie przekraczam 20 PSI
Dzięki za odpowiedź. Też postaram się tak zrobić, jeżeli będzie za mało nasycone to dobiję CO2 przed CC.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcEs napisał:

Dzięki za odpowiedź. Też postaram się tak zrobić, jeżeli będzie za mało nasycone to dobiję CO2 przed CC.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Przed  użyciem fermzili sprowadź sobie szczelność  wodą , a przed tym posmaruj gwinty smarem spożywczym  pomoże Ci to w odkręcaniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fermentuję bitterka na FM10 w Fermzilli - dwa dni bez ciśnienia powinny wystarczyć - wali owockami w lodówce, aż miło ;) . Ciśnienie podkręcasz do oczekiwanego nagazowania dla aktualnej temperatury. Dr Hans popełnił kalkulator ;) 

https://drhansbrewery.com/beercarbonationcalculator/

 

Jak podkręcisz ciśnienie, to nie panikuj, że powoli rośnie - w godzinach liczone. Do 20 PSI szło mi  tak lekko z 14 h. Minęły 3-4 godziny, zanim w ogóle drgnęła wskazówka manometru - zdążyłem zrobić larmo na pół Śląska, żeby załatwić jakiś obiekty do testów manometru, bo myślałem, że jest zepsuty xD

Edytowane przez Willow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fermentuję bitterka na FM10 w Fermzilli - dwa dni bez ciśnienia powinny wystarczyć - wali owockami w lodówce, aż miło  . Ciśnienie podkręcasz do oczekiwanego nagazowania dla aktualnej temperatury. Dr Hans popełnił kalkulator  
https://drhansbrewery.com/beercarbonationcalculator/
 
Jak podkręcisz ciśnienie, to nie panikuj, że powoli rośnie - w godzinach liczone. Do 20 PSI szło mi  tak lekko z 14 h. Minęły 3-4 godziny, zanim w ogóle drgnęła wskazówka manometru - zdążyłem zrobić larmo na pół Śląska, żeby załatwić jakiś obiekty do testów manometru, bo myślałem, że jest zepsuty xD
Dzięki Willow,
Właśnie dokręciłem zaworek.
Napisz mi proszę czy masz jakąś metodę na pierwsze ustawienie zaworu? Liczysz obroty czy ustawiasz na zasadzie prób i błędow?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też moja pierwsza warka w FZ. Zakręciłem na full, potem, kiedy miałem już pożądane ciśnienie, odkręcałem, aż "do pssst" i potem dokręciłem  z powrotem "do ciszy" - póki co działa :) 

Jak masz butlę, to dużo prościej się da - są filmiki na kanale KegLandu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.