Skocz do zawartości

Bogutyń młyn-pytanie.


Browman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zamawialiście tam kiedykolwiek słód .

Jeżeli tak to co można powiedzieć o jego jakości.

Kiedyś zamówiłem tam pszenicę orkiszową.Stała ze dwa miesiące nieużywana,jak ją otworzyłem to wyleciała cała chmara moli spożywczych do tej pory z nimi walczę ręcznie,odkurzacz,lepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiosną tego roku i był ok. Brak robali, brak kamieni. Ale kolega wsaczuk pisał na forum że trafił na strasznie zarobaczoną i zakamienioną partię. Jeżeli chodzi właściwości piwowarskie to piwo z tego słodu nadawało się do picia :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich 3 lata temu (pierwsze moje warki zrobiłem na słodzie od nich), kupiłem i teraz - wg mnie jest w porzadku. Zrobiłem na nim na wiosnę dwa piwa: IRA i pils.

Kilka uwag nt temat tego słodu napisałem w tym wątku:

http://browar.biz/forum/showthread.php?p=886296#post886296

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Radzyniu przejazdem i wpadłem po słód, ale go nie wziąłem, w porównaniu do Castle Malting miał strasznie dużo śmieci, pylił się jakby mąką. Może i piwo by wyszło z niego dobre, ale w cenie 30kg słodu od nich kupiłem 25kg Castle Malting. Teraz jest w promocji po 65zł za worek, więc może bym się skusił, ale wtedy był po ~80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiosną tego roku i był ok. Brak robali, brak kamieni. Ale kolega wsaczuk pisał na forum że trafił na strasznie zarobaczoną i zakamienioną partię. Jeżeli chodzi właściwości piwowarskie to piwo z tego słodu nadawało się do picia :okey:

no potwierdzam. Co prawda robale były chyba tylko od góry, bo ostatnio brałem parę kg z worka i nic mi nie uciekało ze śrutownika. Jedyne co mogę dobrego powiedzieć to to ze przełom na nim wychodzi zawsze i elegancko kluchy, na kilka cm. Zadzwoniłem do właściciela powiedziałem o tym i następnego dnia była promocja o 15%... wiec jeśli znów jest to może nie kupuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 30 kg - w zeszły piątek robiłem z niego piwo i nie mam zastrzeżeń co do jakości, nie było problemów przy śrutowaniu. Dziś zlałem to piwo na cichą - w smaku też całkiem normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona ma strasznie dużo zanieczyszczeń, nie wiem czy miałem pecha i dostałem końcówkę z dna silosu. No scukrza się ładnie przełom ładny, ale ma sporo zanieczyszczeń. Kamienie są różnej wielkości, od malutkich 1-2 mm do takich nawet po 5-6 mm. Oprócz tego jest dużo rzepaku i nawet mi się ziarno kukurydzy trafiło... no ale da się. Chociaż ja wole kupić worek z castle malting.

 

najlepiej jest utrafić promocję w sklepie z surowcami gdy są przeceny worków 25 kg ja tka kupiłem 4 worki z piwodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.