Skocz do zawartości

kegerator - kolumna


Rekomendowane odpowiedzi

hej, 

 

Mam starą ale wciąż sprawną lodówkę podblatową. Urządzenie o tyle ciekawe, że nie posiada zamrażarki, i według moich pomiarów przyjmie bez problemu dwa kegi 19to litrowe, butlę CO2 oraz osprzęt. Mam dwie kwestie:

 

1. Wywiercenie otworu na górnej ściance lodówki - domyślam się, że będą trzy warstwy materiału - wewnętrzny plastikowy, jakiś materiał termoizolacyjny oraz płyta zewnętrzna - też jakieś tworzywo sztuczne. Zwykła otwornica powinna dać radę - czy dobrze rozumuję? 

 

2. Kolumna na dwa kraniki - czy mógłby mi ktoś polecić konkretny model tak żeby stosunek jakości do ceny był dobry? Rozpiętość cenowa jest całkiem spora - kolumny do gastronomii kosztują od 700 zł w górę, ale pewnie to wynika z tego, że są przystosowane do pracy ze schładzarką, której ja stosować nie zamierzam. Z kolei na chińskim portalu aukcyjnym taka kolumna to koszt około 200 zł, ale pytanie czy to nie jest totalny szrot. 

 

Kal800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak zwykła otwornica da radę, upewnij się tylko że tam gdzie będziesz wiercił nie ma rurek z czynnikiem chłodzącym. 

2. Ja bym szedł w kolumnę od chińczyków, bo mało że tańsza to jeszcze masz łatwy dostęp do wszystkiego w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hary86 - chińczyk fajny, ale taki klasyczny ceramiczny niemcowski nalewak ma swoją duszę. Co do rurek chłodzących to zastanawiam się jak podejść do tematu. Lodówka jest zaizolowana termicznie materiałem jak na zdjęciu. Myślę, że najlepiej będzie wyrżnąć od góry cały ten materiał, bo i tak trzeba będzie zamontować sklejkę, żeby kolumnę ustabilizować i jakoś wpasować się tak, aby rurek nie naruszyć. Ubytki można pianką montażową zaizolować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie tego co się komu podoba, to już indywidualna sprawa. Mnie moja ślubna z domu by wyrzuciła, jakby gdzieś zobaczyła taki "niemcowski nalewak", ale jak ktoś ma wystrój w stylu "Późne Rokokoko" to może mu pasować.

 

Co do lodówki to ja żadnego zdjęcia nie widzę, ale sprawa ma się następująco: niektóre lodówki mają przewody chłodzące puszczone górą, a niektóre nie. Jeśli twoja nie ma, to po prostu wiercisz dziurę otwornicą, na to dajesz blat i koniec historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak się dowiedzieć czy ma czy nie ma ;) - wydaje mi się, że zwykły wykrywacz metalu może pomóc.... ale nie pomógł do końca i jednoznacznie. 

 

Jak skanowałem górną ścianę od zewnątrz po warstwie izolacyjnej to pikał cały czas. Z kolei od wnętrza lodówki od dołu - cisza. Spodziewam się, że na wierzchu tego materiału jest jakaś cienka warstwa metalu, na przykład folii aluminiowej na którą zareagował wykrywacz, a od dołu już jej nie złapał, bo oddziela warstwa plastikowej obudowy oraz jakiejś pianki czy wełny. Co by oznaczało, że rur tam nie ma. Ale czy na pewno...

Edytowane przez kal800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś widziałem sposób na sprawdzenie tego, za pomocą skrobi kukurydzianej wymieszanej z wódką: miesza się to, smaruje górę lodówki i jeśli w którychś miejscach wolniej wysycha to tam mogą być przewody chłodzące. Poszukaj jakiegoś filmiku gdzie jest to pokazane, bo mogłem coś delikatnie pomieszać, ale ogólny zamysł się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, 

 

W końcu dostałem kolumnę, ale niestety podczas transportu doznała ona lekkiej kontuzji - jest pęknięcie jak na zdjęciu. Od wewnątrz praktycznie nic nie widać - bardziej wygląda jak mikropęknięcie i oczywiście całość jest stabilna, natomiast zastanawiam się, czy tego jakoś nie zabezpieczyć - od wewnątrz solidną warstwą kleju epoksydowego, od zewnątrz również, rzecz jasna cieńszą. Czy może zostawić jak jest?

 

 

 

 

IMG_0280.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.