Skocz do zawartości

.


pz1

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek polecam ogarnąć podstawy. Źródeł wiedzy jest sporo. Poczytaj. Potem wybierz jakąś prostą recepturę, choćby jakieś ciemne piwo górnej fermentacji. 

 

https://wiki.piwo.org/Zacieranie_ziarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patryk Zubilewicz napisał:

Tu się pojawia zasadnicze pytanie: Ok, i co teraz?

Skąd mam wiedzieć w jakiej temperaturze zacierać, przez ile czasu? Kiedy dodać jaki słód? W jakiej temperaturze najlepiej fermentować?

Skoro zadajesz takie pytania, to chyba nie masz jednak minimum wiedzy, żeby wziąć się do roboty.

Trzeba było kupić gotowy zestaw na jakieś ciemne piwo, a nie zaczynać od wymyślania swojej receptury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Patryk Zubilewicz napisał:

Hej, to moja pierwsza warka. Mam już (mam nadzieję :)) cały niezbędny sprzęt i minimum wiedzy żeby wziąć się do roboty. Uwielbiam ciemne piwa, dlatego wybrałem takie słody (przy okazji - wirtualnie uściskam jeśli ktoś potwierdzi czy wszystko tu bedzie ok):

Viking Caramel Pale - 5kg (policzyłem z nierówności x<=0.3*(2,35+x) , że żeby jego udział w zacierze stanowił ok. 30-40% to musiałbym użyć 1-1.3kg)

VIking Słód monachijski typ II - 2kg

Simpsons Black - 0.25kg

Jęczmień palony Weyermann - 0.1kg

Chmiel sybilla, drożdże Gozdawa do piw górnej fermentacji.

Tu się pojawia zasadnicze pytanie: Ok, i co teraz?

Skąd mam wiedzieć w jakiej temperaturze zacierać, przez ile czasu? Kiedy dodać jaki słód? W jakiej temperaturze najlepiej fermentować? Czy zacieranie mogę przeprowadzać "na raty", to znaczy kilka razy ten sam proces w mniejszym garnku?

Z góry dzięki!

Jak to skąd masz wiedzieć?!?! Wystarczy zerknąć w wiki

Viking Caramel Pale używa się do 20% a to i tak za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patryk Zubilewicz napisał:

Z góry dzięki!

Cześć,

pomijając celne uwagi kolegów mam swoją. Fajnie, że zaczynasz, szkoda, że falstartem.

Linkowana przez @Jancewicz wiki piwo.org to faktycznie podstawowe źródło ale jeśli potrzebujesz instrukcji krok po kroku, i lubisz ciemne piwa (pytanie, bardziej stout, czy munich dunkel) możesz skorzystać np. z https://targipiwne.pl/jak-uwarzyc-piwo-stout/

 

Tymczasem wycofaj, przegrupuj się i zacznij od nowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakupy słodów, nawet przy warce nr 100, powinny kręcić się wokół kategorii  "słody podstawowe".

 

Jeśli chcesz dość proste, ciemne piwo, to możesz zrobić Dry Stout z zasypem typu 90% pale ale,  10% palony jęczmień. Więcej się na tym nauczysz niż na kombinowaniu od zera przy pierwszej warce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pz1 zmienił(a) tytuł na .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.