Jump to content

Cydr z soku 100% (z biedry)

Recommended Posts

Zastanawiam się czy by nie spróbować zrobić cydru z soków 100% z biedry (te duże kartony z kranikami).

Same w sobie soki są smaczne a w składzie mają jedynie jabłka + wit C.

Czy ktoś próbował?

Jakie drożdże i ile jeżeli chciałbym nastawić 20l takiego specyfiku?

Da się potem jakoś oszacować zawartość alkoholu czy to loteria?

Jeżeli nie masz możliwości zakupu normalnych jabłek i do tego nie masz gdzie wycisnąć sok z tych niekupionych ;) jabłek, taki kartonik jest tania alternatywą.

Kiedyś robiłem cydr z podobnych kartoników, coś tam z tego zawsze wyjdzie :) Ci, którzy pijają "cydry" sklepowe powiedzą, że wyszedł Ci kwaśny i mało jabłkowy.

Możesz poszukać na internecie czegoś takiego jak koncentrat jabłkowy do cydru, ale co z tego wyjdzie? Nie wiem, nie praktykowałem.

Cydr z takiego soku wyjdzie, owszem. Sam sok da Ci ok 10 BLG i drożdże przefermentują do 0 więc będzie ok 5% ABV. Jak nie chcesz wytrawnego to siarkowanie i słodzenie cukrem albo bez siarkowania i ksylitol. Cydr z soków tłoczonych jest mętny, bardzo słabo się klaruje. Lepiej wychodzi cydr jabłek puszczonych na sokowirówce. Drożdże winne albo do cydru.

Jak dasz pektoenzym to się sklaruje szybko.
Najlepiej nie kupować takich co pisze + witamina C.
No dokładnie.
Co wyjdzie z słodkiego skoku z dodatkiem Wit C? Poprostu witamina C - tj. Kwas. Więc nie polecam, nawet do dosładzania na refermatnelację takich soków nie polecam, bo dodadzą kwasu... jak soki do cydru to tak jak pisze@INTseed bez KWASU TYPY WIT C.
POZDRO.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka