Skocz do zawartości

Chmielenie na zimno - temperatura i odzysk gęstwy


franek_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo z tego przepisu https://www.brewersfriend.com/homebrew/recipe/view/28546/sierra-nevada-pale-ale-clone ma od kilku dni niezmienne BLG. Chciałbym przejść do etapu chmielenia na zimno bez przelewania na cichą. Planuję chmiel (granulat) wrzucić do worka z siatki nylonowej 400 mikronów lub woreczka muślinowego i umieścić w piwie, by później łatwiej odzyskać gęstwę. Po chmieleniu chcę zrobić cold crash i rozlać piwo do butelek. Mam następujące pytania:

1. W jakiej temperaturze prowadzić chmielenie na zimno (dom - 21C, kotłownia - 17C, lodówka 1-7 C)?

2. Czy przed cold crashem wyciągnąć worek z chmielem czy zostawić go na te dwa dni dłużej w niskiej temperaturze?

3. Co lepsze - worek muślinowy czy nylonowy? 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 21:16, franek_1986 napisał:

Piwo z tego przepisu https://www.brewersfriend.com/homebrew/recipe/view/28546/sierra-nevada-pale-ale-clone ma od kilku dni niezmienne BLG. Chciałbym przejść do etapu chmielenia na zimno bez przelewania na cichą. Planuję chmiel (granulat) wrzucić do worka z siatki nylonowej 400 mikronów lub woreczka muślinowego i umieścić w piwie, by później łatwiej odzyskać gęstwę. Po chmieleniu chcę zrobić cold crash i rozlać piwo do butelek. Mam następujące pytania:

1. W jakiej temperaturze prowadzić chmielenie na zimno (dom - 21C, kotłownia - 17C, lodówka 1-7 C)?

2. Czy przed cold crashem wyciągnąć worek z chmielem czy zostawić go na te dwa dni dłużej w niskiej temperaturze?

3. Co lepsze - worek muślinowy czy nylonowy? 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

1. W pokojowej 3 dni, w kotłowni 4, w lodówce nie ma sensu.

2. Dla nie nie ma większej różnicy

3. Nylonowy, z muślinowego wydostanie się więcej chmielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokojowej lub kotlowni 2-3 dni. Mozesz tez sprobowac bez woreczka jak robisz cold crash. W woreczku jest szana, ze sie chmiel zbije i nie odda calego aromatu. Z muślinowego jak cos sie wydostanie to i tak pojdzie na dno podczas cold crashu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, x1d napisał:

Ale będzie ciężko odzyskać gęstwę, w takim razie raczej zebrałbym drożdże wcześniej.

Fakt nie doczytalem. W takim razie bedzie lepiej w woreczku lub ewentualnie zlac na cicha. Niektorzy zbieraja tez gestwe z chmielinami ale na ten temat opinie sa podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.