Skocz do zawartości

Ispindel nie wyświetla krzywej SG


Nagellan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pierwszy raz używam Ispindel także proszę o wyrozumiałość. W Brewfather wyświetla tylko temperaturę i stan baterii. W odzczytach pokazuje temperaturę, stan baterii i kąt wychylenia. Brakuje krzywej obrazującej odfermentowanie. Wcześniej zgodnie z instrukcją zrobiłem kalibrację w 10 punktach pomiarowych i zapisałem Formułę. Poproszę o pomoc. Z góry dziękuje 

E627FB31-B171-4C1B-8F6E-5BDC30C2FDE2.jpeg

92C2C14D-21DF-4DD3-970E-0D2578C96178.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazówka z BrewFathera:

Make sure your iSpindel reports gravity in Plato (it will be converted to SG) and temperature in Celcius. Add [SG] to the name of your iSpindel if you use SG based formula. If the gravity is displaying 1.004 in Brewfather you are using the wrong formula, use the fomula that reports in Plato or use the tag above.

 

If you get no gravity reported: Check that the formula is not too long. There's a max character length. Instead of "tilt*tilt*tilt" put *tilt^3" etc.

If it still fails: Upgrade to the latest iSpindel firmware or try to use the second degree polynomial formula for your iSpindel

Edytowane przez WojtekGaaD
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez wpisałem. Użyłem formułe na Plato. Wpisana jest tez krótsza liczba znaków. Firmware mam tez najnowszy. Ale nie próbowałem formuły second degree. Teraz Ispindel pływa w fermentorze w fermentujące brzeczce. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić firmware ?

Edytowane przez Nagellan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.