Skocz do zawartości

egzotyczne ziarna


Rekomendowane odpowiedzi

wzięło mnie żeby zrobić piwo bezglutenowe i chciałem zrobić je z prosa sorgo gryki i jeszcze paru ziaren bez glutenu które mi się nawiną. Podejmę próby zesłodowania ziaren, a jak się nie powiedzie, albo się nie będzie chciało scukrzyć to dodam enzymów

 

i tu pojawia się moje pytanie, ceny ziaren z sklepach ze zdrową żywnością są takie że człowiekowi czapka z głowy spada i wyskakuje człowiek z butów, ale znalazłem coś takiego sklep posiada bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju ziaren w przystępnych cenach, jest tylko jeden problem... są to ziarna na ptactwa.

 

Jak myślicie można by coś takiego użyć do warzenia piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nowy pomysł. Bodaj że w zeszłym roku na browar.bizie była spora dyskusja na w/w temat, poparta jakimiś eksperymentami ze słodowaniem i warzeniem.

Jak znajdę to wrzucę link.

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, przejrzałem ten wątek i po opisie warzenia chce mieć w zanadrzu enzymy. Moje pytanie jest bardziej o to czy takie ziarna sprzedawane jako karma dla papug nadają się do wyrobu piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej opinii - ziarno jest ziarnem, kwestia sprawdzenia organoleptycznego jego jakości ( zapach, wygląd itp ).

Zamów po kilogramie tego co Cię interesuje, jeżeli nie spełnią oczekiwań - idzie zima dokarmisz ptaki. Tak czy inaczej strata nie wielka, a doświadczenie bezcenne :D.

 

goroncopozdrawiamy

 

P.S.

Koniecznie podziel się spostrzeżeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak zamówić to kilkanaście kg bo przesyłka do 25 kg kosztuje 16,50 więc nie opłaca się kupić 4 kg ziarna po 1,30... w sumie żadna strata kupić dużo, można zawsze zrobić z tego ziarna jakiś destylat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targ w Piasecznie w każdy wtorek i piątek przyjeżdża handlarz sprzedający na kilogramy wszelakie ziarna dla ptactwa i innej trzody.

Sprawdź w Otwocku, być może tam też jest ktoś taki.

 

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.