Skocz do zawartości

Cold Crash piw mętnych


Karolus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie na końcu fermentacji White IPA, na dniach będę dodawał chmiel na zimno.

No i mam trochę zagwozdkę, czy piwo w tym stylu poddaje się również CC? piwo ma być z natury mętne więc trochę obawiam się czy CC za bardzo mi go nie sklaruje.

Drugie pytanie to jak liczyć czas chmielenia na zimno przy CC (może głupie pytanie ale to moje drugie piwo z chmieleniem na zimno), czy czas w lodówce wlicza się do czasu chmielenia na zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  bo mętność nie ma pochodzić od drobin chmielu, które wnoszą szorstkość, tylko od różnych substancji z chmielu (o ile dobrze kojarzę głównie polifenoli czy ich kompleksów z białkami), które do piwa się przedostały.

 

Ja bym nie liczył czasu w lodówce jako czasu chmielenia, natomiast nie ma sensu go przedłużać, bo wtedy z chmielu może się wciąż przedostawać "łodygowość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Wszyscy się boją "łodygi" jak diabła, a mieli wy tego diabła w butelkach?

Sugerujesz, że ten problem w praktyce nie występuje, czy co?

 

To jest jedna z najczęstszych wad w mocno chmielonych piwach domowych, na konkursach występuje notorycznie. Inna kwestia, że bierze się częściej raczej ze słabej filtracji drobin chmielu (co jest powiązane właśnie cold crashem, który w tym bardzo pomaga), a nie z przedłużonego czasu chmielenia na zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oskaliber napisał:

Sugerujesz, że ten problem w praktyce nie występuje, czy co?

 

To jest jedna z najczęstszych wad w mocno chmielonych piwach domowych, na konkursach występuje notorycznie. Inna kwestia, że bierze się częściej raczej ze słabej filtracji drobin chmielu (co jest powiązane właśnie cold crashem, który w tym bardzo pomaga), a nie z przedłużonego czasu chmielenia na zimno. 

 

Jakieś podpowiedzi jak wspomóc filtrację oprócz CC? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oskaliber napisał:

...bierze się częściej raczej ze słabej filtracji drobin chmielu ... a nie z przedłużonego czasu chmielenia na zimno. 

No i o to właśnie mi chodzi. Wszędzie można przeczytać, że chmielenie dłuższe niż 2-3 wprowadza łodygę. Chmielę czasami tydzień, albo całą fermentację i łodyg nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tmk1 napisał:

 

Jakieś podpowiedzi jak wspomóc filtrację oprócz CC? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Druciak na wąż od strony gdzie ciągniesz piwo i jakiś filtr/pończocha na drugą. Ale cold crash i tak jest moim zdaniem kluczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 08:01, tmk1 napisał:

 

Jakieś podpowiedzi jak wspomóc filtrację oprócz CC? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Kolego, ja wspomagam się bardzo gęstym sitem winiarskim, bardzo ładnie wybiera wszystkie drobiny chmielu, jednak jest to upierdliwe o tyle, że po pierwsze sitko często się zatyka i trzeba je płukać, a po drugie trzeba je odpowiednio umiejscowić i trzymać tak żeby nie napowietrzyć piwa. Ale generalnie funkcjonuje. Druciak, filtr, czy pończocha może są i dobre, ale też się zatykają i bardzo ciężko jest je wypłukać, z sitkiem jest prościej, obracasz do góry nogami, puszczasz wodę i znowu jest czyste, później do piro na chwilę, żeby zdezynfekować i tak przy warce 25 litrowej ze 3. 4 razy, choć to zależy oczywiście od stopnia zanieczyszczenia drobinami chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.