Skocz do zawartości

Pojemność automatycznego kotła warzelnego


Steku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po zrobieniu kilkunastu warek w zwykłym garze chciałem przejść na automatyczny kocioł warzelny. Robię 20-25 litrowe warki, a kotły które oglądałem mają pojemość przeważnie 30-40 litrów. czy na przykład na takim Klarstein Brauheld 35, Royal Catering 40l lub jakimkolwiek kotle 30-40l za się robić warki 20 litrowe? Większa pojemność kotła zapewne  wiąże się z zacieraniem w większej ilości wody. Czy nie jest przesadą robienia 20l warek w 40l kotle i czy nie wpłynie to negatywnie na jakość brzeczki lub wydajność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Steku napisał:

Cześć, po zrobieniu kilkunastu warek w zwykłym garze chciałem przejść na automatyczny kocioł warzelny. Robię 20-25 litrowe warki, a kotły które oglądałem mają pojemość przeważnie 30-40 litrów. czy na przykład na takim Klarstein Brauheld 35, Royal Catering 40l lub jakimkolwiek kotle 30-40l za się robić warki 20 litrowe? Większa pojemność kotła zapewne  wiąże się z zacieraniem w większej ilości wody. Czy nie jest przesadą robienia 20l warek w 40l kotle i czy nie wpłynie to negatywnie na jakość brzeczki lub wydajność?

mam royala 40 warki robię 20-30l a najczęściej 25l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Steku napisał:

Czy nie jest przesadą robienia 20l warek w 40l kotle i czy nie wpłynie to negatywnie na jakość brzeczki lub wydajność?

 

Ja też mam Royala 40 i robiłem na nim nawet 15 litrowe warki bez najmniejszego problemu. Te 40 litrów jest złudne, bo 40 litrów piwa nie zrobisz na tym, ale już kiedyś udało mi się 32 litry zrobić, choć przy gotowaniu już mocno chlapało ?. Weź większy, zawsze będziesz miał rezerwę, "od przybytku głowa nie boli", a mniejsze warki też zrobisz bez problemu, no chyba że będziesz chciał zrobić 5 litrów, to nie wiem. Ja najmniejszą robiłem tą wspomnianą 15 litrową. Przeważnie celuję w przedział 20-25 litrów, to zależy ile mam butelek - bo obdarowani nie kwapią się z ich oddawaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady niech nie kupuje wielkiego bo zacieranie 15 litrów w garze o pojemności 50 litrów jest pewnie możliwe ale męczące i mało wspólnego ma z autoamagicznym kotłem.  25-35 litrowy jest optymalny pod warki 20-30 litrowe ale przy gotowaniu z większą mocą trzeba już uważać bo lubi uciekać z gara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kiwitom napisał:

bo obdarowani nie kwapią się z ich oddawaniem ?

Dlatego nie trzeba być "dobrym wujkiem" ;) Wszyscy chwalą, klepią po plecach i chcieliby jeszcze, ale jak spytasz o butelkę to zdziwienie ;)

 

Przy okazji trochę w temacie wydajności w kotłach automatycznych: ta niższa wydajność wynika z konieczności grubszego śrutowania czy bardziej z braku mechanicznego mieszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paajonk napisał:

w temacie wydajności

Śrutowanie, ilość wody, a przede wszystkim umiejętność używania ;)

 

W 40stce robię i 10l warki z zacieraniem w ok 12l wody, spokojnie daje radę. W 25tce 20to litrową warkę będzie ciężko bez rozcieńczania.

Royal 40 ma taką pojemność do rantu, maksynalna rozsądna ilość brzeczki to 35l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, x1d napisał:

Royal 40 ma taką pojemność do rantu, maksynalna rozsądna ilość brzeczki to 35l.

 

Nie prawda, podziałka 40 litrów jest jakieś 10cm od górnego rantu, ale zgadza się, że więcej niż 35-37 litrów ciężko uzyskać, bo wyłazi z gara przy gotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie prawda, podziałka 40 litrów jest jakieś 10cm od górnego rantu, ale zgadza się, że więcej niż 35-37 litrów ciężko uzyskać, bo wyłazi z gara przy gotowaniu.
W moim royalu 40, 10cm od rantu jest podziałka 30 litrów, wskaznika 40 nie ma w ogóle.

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiwitom napisał:

 

Nie prawda, podziałka 40 litrów jest jakieś 10cm od górnego rantu, ale zgadza się, że więcej niż 35-37 litrów ciężko uzyskać, bo wyłazi z gara przy gotowaniu.

Idę sprawdzić jak jest w moim

ps Nie wiem jakiego masz Royala ale w moim nie ma podziałki 40l

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anteks napisał:

Model 40 a to oznacza że 40l jest pod rant. Wrzuć model swojego kociołka

 

Proszę uprzejmie. Dodam, że do kociołka 40 litrów wchodzi dokładnie 56 litrów pod sam rant - sprawdzałem. Ktoś Was oszukał i wcisnął Wam 35 w cenie 40, albo raczej 30-tki. Ale jaja... to są 100% 30 litrowe Royale

Royal3.jpg

Edytowane przez kiwitom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kiwitom napisał:

 

Proszę uprzejmie. Dodam, że do kociołka 40 litrów wchodzi dokładnie 56 litrów pod sam rant - sprawdzałem. Ktoś Was oszukał i wcisnął Wam 35 w cenie 40, albo raczej 30-tki. Ale jaja... to są 100% 30 litrowe Royale

Royal3.jpg

Nikt ich nie oszukał, mają po prostu inny model. Jest RCBM-40N który ma 30L, RCBM-41N 40L i RCBM-42N 60L.

Edytowane przez skazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skazi napisał:

Nikt ich nie oszukał, mają po prostu inny model. Jest RCBM-40N który ma 30L, RCBM-41N 40L i RCBM-42N 60L.

 

No nie wiem, twierdzili że mają kociołki 40 litrowe, czyli jak zamawiali (kupowali), to ktoś ich poinformował, że to wersja 40 litrowa, tymczasem dostali 30 litrowe. Zobacz co pisze kolega, że w 40 jest taka pojemność do rantu. A to nieprawda, bo w 40 pojemność jest 56 litrów

 

19 godzin temu, x1d napisał:

W 40stce robię i 10l warki z zacieraniem w ok 12l wody, spokojnie daje radę. W 25tce 20to litrową warkę będzie ciężko bez rozcieńczania.

Royal 40 ma taką pojemność do rantu, maksynalna rozsądna ilość brzeczki to 35l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kiwitom napisał:

 

No nie wiem, twierdzili że mają kociołki 40 litrowe, czyli jak zamawiali (kupowali), to ktoś ich poinformował, że to wersja 40 litrowa, tymczasem dostali 30 litrowe. Zobacz co pisze kolega, że w 40 jest taka pojemność do rantu. A to nieprawda, bo w 40 pojemność jest 56 litrów

 

 

Bo on też ma model RCBM-40N, być może do rantu jest w nim te 40L, co nie zmienia faktu że wg producenta pojemność użytkowa to 30L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kiwitom napisał:

 

No nie wiem, twierdzili że mają kociołki 40 litrowe, czyli jak zamawiali (kupowali), to ktoś ich poinformował, że to wersja 40 litrowa, tymczasem dostali 30 litrowe. Zobacz co pisze kolega, że w 40 jest taka pojemność do rantu. A to nieprawda, bo w 40 pojemność jest 56 litrów

 

 

Dlaczego twierdzisz że ktoś mnie oszukał? Kupiłem ten kociołek w czasach kiedy wielu użytkowników tego forum nie mogło jeszcze legalnie pic piwo. Kociołek jest 40l a użytkowa to 30l. Wszystko zgodnie z opisem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.