Skocz do zawartości

Gose - czyli piwo spoza BJCP


JacekKocurek

Rekomendowane odpowiedzi

No to spróbowaliśmy to piwo. Przepiękny browar z knajpą na pięknej byłej stacji kolejowej.

 

Podawane z fajnych szklankach, która została zakupiona.

 

Piwo mętne, coś jak pszeniczniak. Ładna piana, w zapachu leciutko kwaskowe, przyjemny delikatny aromat chmielowy. W smaku lekko kwaskowe, coś jak Witbier. Ogólnie przypomina Witbiera. Słony smak poczułem dopiero przy drugim kuflu. Pije się przyjemnie. Piwo ogólnie smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbowaliśmy to piwo. Przepiękny browar z knajpą na pięknej byłej stacji kolejowej.

 

Podawane z fajnych szklankach, która została zakupiona.

 

Piwo mętne, coś jak pszeniczniak. Ładna piana, w zapachu leciutko kwaskowe, przyjemny delikatny aromat chmielowy. W smaku lekko kwaskowe, coś jak Witbier. Ogólnie przypomina Witbiera. Słony smak poczułem dopiero przy drugim kuflu. Pije się przyjemnie. Piwo ogólnie smaczne.

Sądząc po składzie surowcowym to powinno do witka być podobne.

Zabij jeszcze nas ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2,65 ojro w browarze.

 

W super butelce 0,75l wraz ze szklanką 15 ojro.

 

W składzie jest kolendra.

? 2,90 za 0,5L, a więc szokująca cena. :o Jak w warszawskiej Bierhalle czy Browarmi. A lokal tak odpicowany, że tamte wysiadają. Ozdobna butelka 0,75L 9,90?, szklanka 4,5?.

 

W smaku słonego posmaku bardzo nie czuć, dopiero jak się go poszuka, np. z zatkanym nosem. Inna rzecz, że rzeczywiście po tym piwie mocno suszy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwują z sokiem? ;)

No jasne. Z sokiem, ze schnappsem i jeszcze z likierem wiśniowym, to wersja Fraufreundlich. :cool:

 

Wyniuchaliście jakieś tajniki produkcji?

Niestety byliśmy po 21. i nikogo kompetentnego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na podsumowanie dyskusji: Gose uwarzyłem, zadałem drożdzami pszenicznymi, dodałem gęstwy z Berliner Weisse (mieszanka drozdży Kolsch i kultury Lactobaccilus). Fermentowało ok. 2 miesięcy, przy dozlewie dokwasiłem jeszcze 5 ml kwasu mlekowego 80% i dosoliłem 5g soli.

http://www.piwo.org/forum/p68853-11-10-2010-13-23-47.html#p68853

 

Młode piwo zostało poddane ocenie doświadczonych piwoszy na panelu u Infama i zostało uznane za "zaskakująco pijalne, jak na piwo z solą"; co pozwolę sobie uznać za umiarkowany sukces.

 

Obiektywnie rzecz biorąc jest to taki dziwoląg-pszeniczniak o nieortodoksyjnym smaku; z tego samego klubu co Grodziskie. Wierzę, że może mieć swoich wielbicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa "piwo z solą" odstrasza, zapach piwa Codera urzeka, zaś w smaku sól nie jest słona, na mnie robiła wrażenie jakby to była bardzo-bardzo twarda woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z praktyką dosypywania do zimnego piwa soli, żeby tak nie drapało w gardło. To tak na marginesie a propos piwa z solą.

 

A co do Coderowego gose to też byłem zaskoczony pijalnością aczkolwiek nie powiem żeby to było piwo którego się w ciągu wieczoru parę kufli opróżni, raczej kieliszków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Coderowego gose to też byłem zaskoczony pijalnością aczkolwiek nie powiem żeby to było piwo którego się w ciągu wieczoru parę kufli opróżni, raczej kieliszków...

Tzn., że coś było nie halo. Gose, właśnie z racji, że jest z solą (ale nie czuje się tej soli) wzmaga pragnienie, więc jak najbardziej po opróżnieniu szklanki 0,5L, zamawia się następną. I opróżnia dość szybko. Jeszcze jedno, na pierwszy smak, to gose smakuje, jak trochę udziwniony witbier, a tym co jest w nim dziwne wbrew pozorom nie jest sól, ale goździk.

Z ciekawostek, wg Moshera dodatek soli zwiększa pełność smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.