Skocz do zawartości

Odfiltrowanie chmielin


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!
Mam juz za soba kilka warek, ale niedawno po zrobieniu Vermont IPA doszlo u mnie do gushingu. Piwo bylo chmielone na zimno i mam wrazenie,ze chmiel, ktory sie dostal do butelek spowodowal ow gushing. Oczywiscie 
Surowca do refermentacji byla odpowiednia ilosc - uzywalem akurat cukru per butelka, wiec gdyby akcja byla tylko w kilku butelkach, to bym sie nad tym zastanowil, ale tutaj niestety duza czesc warki tak wyszla.

No i tutaj pytanko:
1) Co robicie z chmielem po gotowaniu? Filtrujecie czy przelewacie razem do fermentora?
2) Jesli filtrujecie, to myslicie, ze zwykla rurka z oplotu zrobi robote, czy macie moze inne lepsze sprawdzone sposoby? Widzialem pomysly na druciak, ponczoche i gaze, ale czy w takich przypadkach po prostu zakladacie to na koniec rurki, ktora lezy w piwie ? (PS. Hopspider na chwile obecna odpada)
3) Chmiele zazwyczaj granulatem - czy w takim przypadku ten chmiel w cos pakowac czy moze jest to zbedne?
Rozwazalem wstepnie przy nastepnej warce zapakowanie chmielu + innego dodatku (mango orzy nastepnej warce) do dwoch woreczkow muslinowych i wrzucic je do piwa na cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Juniorek napisał:

Po chłodzeniu filtracja chmielin żeby brzeczka była czysta. Możesz zamieszać wszystko zostawić i niech osad opadnie i ściąganie brzeczki znad osadu. Licz się wtedy z większymi stratami 


No wlasnie ogolnie to chcialbym, zeby te straty byly jak najmniejsze. Ile +- tracisz na takiej filtracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używamy czegoś takiego Sito1.JPG oczywiście przeszło pewne modyfikacje, ale założenie zostało niezmienne. Nie dość, że dobrze filtruje to jeszcze poprawia napowietrzenie brzeczki. Straty, nie sądzę by były większe niż 0,3 -0,4 litra, tyle ile zostanie w chmielu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem założyć podobny temat...

Planuje chmielenie ma zimno i plan mam taki: przeleje z burzliwej na cichą do fermentatora z oplotem na dnie którego będę miał chmiel ... Następne po określonym czasie będę butelkować ... A wężyk z oplotem mi to ładne przefiltruje...

da to radę czy się zapcha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, anmar napisał:

Od lat używamy czegoś takiego Sito1.JPG oczywiście przeszło pewne modyfikacje, ale założenie zostało niezmienne. Nie dość, że dobrze filtruje to jeszcze poprawia napowietrzenie brzeczki. Straty, nie sądzę by były większe niż 0,3 -0,4 litra, tyle ile zostanie w chmielu 

@anmar To zdjecie jakies male, czy moglbys ewentualnie wrzucic jeszcze raz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kszysztofiks napisał:

Właśnie miałem założyć podobny temat...

Planuje chmielenie ma zimno i plan mam taki: przeleje z burzliwej na cichą do fermentatora z oplotem na dnie którego będę miał chmiel ... Następne po określonym czasie będę butelkować ... A wężyk z oplotem mi to ładne przefiltruje...

da to radę czy się zapcha?

 

Wężyk z oplotem przepuści sporo chmielu, wbrew pozorom tam powstają spore szpary. Pończocha i/lub druciak poradzą sobie zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, punix napisał:

 

Wężyk z oplotem przepuści sporo chmielu, wbrew pozorom tam powstają spore szpary. Pończocha i/lub druciak poradzą sobie zdecydowanie lepiej.


To jeszcze jedno szybkie pytanko (moze dosyc oczywiste):
Rozumiem, ze ponczoche wkladasz na koncowce, ktora zanurzasz w piwie a nie w tym, ktorym Ci wyplywa koncowa brzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pończochę zakładasz na końcówkę, gdzie brzeczka wypływa. Nie zapomnij też przed tym zabiegiem porządnie wygotować pończochy (pozbywasz się wtedy z nich barwnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić też odpowiednio duży worek filtracyjny z nylonu, ułożyć w wiadrze po dezynfekcji, lać do niego i potem powoli wyciągnąć z chmielinami po chmieleniu na zimno. Nie polecam takich z ringiem stalowym, bo mi po kontakcie z nadwęglanem puścił "chmurę" rdzy.

 

Oczywiście skoro cold crash nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Łachim napisał:

Można kupić też odpowiednio duży worek filtracyjny z nylonu, ułożyć w wiadrze po dezynfekcji, lać do niego i potem powoli wyciągnąć z chmielinami po chmieleniu na zimno. Nie polecam takich z ringiem stalowym, bo mi po kontakcie z nadwęglanem puścił "chmurę" rdzy.

 

Oczywiście skoro cold crash nie wchodzi w grę.


Rozumiem, ze potem ten worek trzymasz na cala dlugosc cichej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niniejszym wątku rozpatrujemy (miesząc ze sobą) dwie rożne filtracje. Uściślam narzędzie zaprezentowane w mojej wypowiedzi służy tylko i wyłącznie do cedzenia brzeczki po gotowaniu i wystudzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po warzeniu i wystudzeniu  brzeczki w moim kociołku  wprowadzam ja w ruch wirowy a następnie zostawiam  na 20 min.... wszystkie osady uloza się w ładny stożek . Brzeczke  spuszczam  przez kranik - wolnym strumieniem .Czasami jak bardziej chmiele to dodatkowo na koniec węża zakładam pończoche .

Edytowane przez jarek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarek42 napisał:

Po warzeniu i wysuszeniu brzeczki w moim kociołku  wprowadzam ja w ruch wirowy a następnie zostawiam  na 20 min.... wszystkie osady uloza się w ładny stożek . Brzeczke  spuszczam  przez kranik - wolnym strumieniem .Czasami jak bardziej chmiele to dodatkowo na koniec węża zakładam pończoche .

Suszysz brzeczke? Jaka średnica kociołka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jarek42 napisał:

Tak.... na sznurach... niestety autokorekta czasami potrafi zaskoczyć ? kocioł klarstein  średnica chyba 30 cm ... nie mierzyłem

Wrzucisz kiedyś fote tego stożka? Nigdy w elektryku nie udało mi sie zrobić takowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.