Skocz do zawartości

Weizen 3 tydzień


uups

Rekomendowane odpowiedzi

11.08 popełniłem weizena 40L i do dzisiaj chodzi ,

tak sobie myślę co zrobiłem nie tak ,przecież to za długo.

Był robiony na WLP 300 i tak myślę teraz czy przyczyną nie było

zbyt mała ilość drożdżaków , fiolkę podzieliłem na pół i rozlałem do dwóch wiaderek

co o tym sądzicie ?

Powinienem je najpierw rozmnożyć?

 

edit; belzebub juz poprawiłem dzięki :(

Edytowane przez uups
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takiej pożywki dla drożdży, kupisz w sklepie z artykułami dla winiarzy. widziałem też drożdże winne w komplecie z pożywkami. Możesz albo dodać albo do fermentatora albo pobrać troche drożdży i rozruszać je dodając pożywki a później zmieszaną całosć do wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moje ostatnie 3 serie warek (każda po 3 piwa) były robione na drożdżach WLP (500, 530, 380). Każdą pierwszą warkę z serii zaczynałem od 24h startera (~600 ml) z całej fiolki.

Z moich obserwacji wychodzi następujące prawidłowości:

 

a) Starter stosunkowo wolno startuje (od 10h - 14h)

b) Brzeczka zadana starterem też się nie śpieszy - wyraźny start dopiero po 10h - 16h (wszystkie warki miały 20L i około 12,5°Blg )

c) Kolejne warki zadawane wyhodowaną gęstwą zaczynały pracować wyraźnie szybciej (4h - 7h) i miały lepsze tempo fermentacji

 

Podsumowując : W przypadku stosowania drożdży WLP należy przygotować porządny starter pomimo tego, co jest napisane na opakowaniu fiolki. Ja na przyszłość rozważam zrobienia startera 250ml a potem 1L.

 

Pozdrawiam,

 

Związkowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stosowania drożdży WLP należy przygotować porządny starter

a ja gdzieś czytałem' date=' że właśnie tych drożdży w świeżej fiolce jest więcej niż Wyeastów.[/quote']

więcej pewnie jest ale w gorszej kondycji pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i drożdzy jest więcej ale jak dla mnie startują wolniej.

 

W przypadku wyeasta to po rozgnieceniu saszetki jest pierwszy mini starter a potem już normalny - czyli można by rzec, że startery są dwa.

 

Na fiolce piszą, że spokojnie przed upływem terminu można ją użyć na 5 galonów (19L) brzeczki poniżej 1.070 i fermentacja powinna rozpocząć się po upływie 5-15 godzin. Jak dla mnie to dość odważne stwierdzenie. Pozatym jak moje piwo górnej fermentacji nie startuje w ciągu 8 godzin to zaczynam histeryzować. :(

 

Pozdrawiam,

 

Związkowiec (ale nie z Solidarności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zaczynam się gubić.

 

Co się dzieje z drożdzami w starterze 0.5 L, że w końcowym efekcie jest ich mniej niż w fiolce ? *

 

Wydawało mi się, że najbardziej optymalna metoda (choć dość czasochłonna) to starter 250ml , potem 1L i dopiero chlup do brzeczki.

 

 

Pozdrawiam,

 

* Chyba, że teoria opiera się na porównaniu startera z bardzo starej fiolki z świeżą fiolką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z drożdzami w starterze 0.5 L, że w końcowym efekcie jest ich mniej niż w fiolce ?

W fabryce potrafią uzyskać większą gęstość drożdzy niż my w starterze, więc gdy wrzucimy wszystkie do małego startera, będzie dla nich za mało miejsca, żeby się rozmnażać, będą tylko zużywać niepotrzebnie swoje zasoby pożywienia i się osłabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.