Jump to content

Rudzki Browar Domowy Pieron, Belgian Dark Strong Ale - 159


Recommended Posts

Dziś do degustacji dostałem i natychmiast do niej przystępuję.

Kolor ciemny, czerwono-miedziany. Piwo po nalaniu do kufla pokrywa się niezbyt wysoką, drobnopęcherzykową, kremową pianą. Piana niestety nie jest trwała, pozostaje tylko obrączka przy ściankach. Nagazowanie raczej niskie.

Aromat słodowo-słodki, lekko czuć alkohol, zaznaczają się też rodzynki i chyba śliwki. Aromatu chmielowego nie ma, co jest jak najbardziej słuszne w tym stylu.

Smak słodki, słodowy, lekko owocowy (ponownie rodzynki i śliwki) bez nieprzyjemnych wtrąceń. Piwo robi wrażenie gęstego, lepkiego ale nie są to wrażenia nieprzyjemne, wręcz przeciwnie. Goryczka niezbyt mocna, dobrze równoważy słodycz. Finisz jest wytrawny dzięki goryczce, lekkiej kwaskowatości i alkoholowi. Ten ostatni ładnie grzeje w przełyku. Doskonały balans powoduje, że piwo nie nudzi się a przez to jest naprawdę niebezpieczne, bo 9% alkoholu robi swoje.

Wrażenie ogólne jest bardzo dobre, trudno mi znaleźć jakiekolwiek wady w tym piwie, może poza trochę za słabym nasyceniem CO2. Wspaniałe piwo Adam, jestem pod wrażeniem :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.