Skocz do zawartości

Skarpeta filtracyjna do użycia po chmieleniu na zimno


franko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeczytałem wiele wątków na  temat filtracji po chmieleniu na zimno i doszedłem do wnioski, że dla mnie  najlepszym wyborem będzie  zastosowanie długiej skarpety filtracyjnej na wylocie wężyka. Wiem, że sporo osób poleca filtrację przez zwykłe rajstopy, ale nie chce mi się  bawić z  kilkukrotnym myciem i zastanawianiem się  czy już jest zdatna do użytku, stąd mój pomysł padł na skarpetę filtracyjną. Znalazłem na znanym polski serwisie aukcyjnym następujący produkt: 

https://allegro.pl/oferta/worek-skarpeta-filtracyjna-model-100mic-10252128023

Czy używał już ktoś czegoś podobnego, albo może zna inne miejsce gdzie znajduje się lepszy produkt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, franko napisał:

Cześć, przeczytałem wiele wątków na  temat filtracji po chmieleniu na zimno i doszedłem do wnioski, że dla mnie  najlepszym wyborem będzie  zastosowanie długiej skarpety filtracyjnej na wylocie wężyka. Wiem, że sporo osób poleca filtrację przez zwykłe rajstopy, ale nie chce mi się  bawić z  kilkukrotnym myciem i zastanawianiem się  czy już jest zdatna do użytku, stąd mój pomysł padł na skarpetę filtracyjną. Znalazłem na znanym polski serwisie aukcyjnym następujący produkt: 

https://allegro.pl/oferta/worek-skarpeta-filtracyjna-model-100mic-10252128023

Czy używał już ktoś czegoś podobnego, albo może zna inne miejsce gdzie znajduje się lepszy produkt?

Pozdrawiam

A taką skarpetę to jak masz zamiar myć czy dezynfekować? Rajstopy można wygotować, a tutaj jest jakiś plastik. Do tego kwestia z czego to jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtrowania piwa po chmieleniu na zimno lub z pulpą owocowa używam na jednym końcu (w fermentorze) czegoś takiego https://piwnykraft.pl/pl/p/Worek-filtracyjny-10-cm-x-36-cm-zawiazywany-200-mikronow/501 zwiniętego w kilka warstw dookoła dziurki zasysającej. Na drugim końcu wężyka (w pojemniku do rozlewu) zakładam wygotowaną skarpetę i zawsze znajdę w niej jeszcze jakieś drobinki chmielu z pelletu. Obydwa "filtry" myję i odkażam przy okazji czyszczenia pojemnika do rozlewu, także w trakcie przelewania są jeszcze namoczone w Starsanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam wsadzić na wąż   druciak ze stali nierdzewnej a na to pończocha. Powierzchnia zasysania jest większa. 

 Nie zapycha sie na wylocie, i nie ma strachu ze syf się w wiadrze do rozlewu wyleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.