Skocz do zawartości

Chłodnica Zanurzeniowa z BA!


KiLL4r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam zamiar zakupić w BA chłodnicę zanurzeniową tylko nie wiem czy taki zakup będzie opłacalny. Koszt to 175 zł, a chciałbym zrobić ją sam. Moje pytanie brzmi: czy lepiej kupić czy zrobić samemu i jaka jest skala trudności w jej wykonaniu ?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

dori- poprawiłam tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic trudnego w budowie chłodnicy, jeśli znajdziesz u siebie na miejscu rurkę miedziana miękką po dobrej cenie, to wyjdzie dużo taniej. Potrzeba ci około 8-14 m

Im więcej metrów, tym szybciej schłodzisz.

 

http://www.piwo.org/forum/t2565-Zbudowac-chlodnice.html

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic trudnego w budowie chłodnicy, jeśli znajdziesz u siebie na miejscu rurkę miedziana miękką po dobrej cenie, to wyjdzie dużo taniej. Potrzeba ci około 8-14 m

Im więcej metrów, tym szybciej schłodzisz.

 

http://www.piwo.org/forum/t2565-Zbudowac-chlodnice.html

Co to znaczy dużo taniej? Bo na moje to wcale dużo taniej nie wyjdzie. Jak już, to zapytaj Wesołego czy nie ma jakiejś chłodnicy na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic trudnego w budowie chłodnicy' date=' jeśli znajdziesz u siebie na miejscu rurkę miedziana miękką po dobrej cenie, to wyjdzie dużo taniej. Potrzeba ci około 8-14 m

Im więcej metrów, tym szybciej schłodzisz.

 

http://www.piwo.org/forum/t2565-Zbudowac-chlodnice.html[/quote']

Co to znaczy dużo taniej? Bo na moje to wcale dużo taniej nie wyjdzie. Jak już, to zapytaj Wesołego czy nie ma jakiejś chłodnicy na zbyciu.

10mb - fi 8 - 80zł - chłodnica z BA 175zł+25zł przesyłka =200zł 80zł, a 200zł, nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zrobię krypto reklamę Wesołemu :/:D Szukałem w warszawskich sklepach i nie znalazłem materiału tak taniego (kupowanego w ilościach detalicznych) żeby się samemu opłacało "kręcić". Poza tym większość miedzi na rynku jest GRUBO ścienna. Tymczasem Wesoły przesłał mi stalowe cudeńko - będzie już ze dwadzieścia warek i jestem zadowolony. Oczywiście jeśli masz dostęp do taniej Cu cienkościennej i masz miejsce żeby to cholerstwo w miarę równo zwinąć to próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam robiłem z miękkiej miedzi ale na pewno nie wyjdzie taniej niż u Wesołego

ja po prostu chciałem mieć chłodnicę miedzianą ( myślę że miedź szybciej oddaje ciepło )

co do wykonania tejże chłodnicy to sprawa jest prosta (według mnie)

zapożyczyłem na chwile z zaprzyjaźnionej hurtowni rurę 160 do kanalizacji ,

kolega przytrzymał a ja kręciłem , później lutowanie kolanek i wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.