Skocz do zawartości

Piwo z brewkita nie ma pianki po przelaniu do kufelka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem trzy warki z brewkitów Gozdawy. Pierwszą Koźlaka drugą lagera i trzecią Book. Każdą z nich robiłem zgodnie z instrukcją, jedna puszka ekstraktu nachmielona, druga niechmielona, drożdże suche dolnej fermentacji po 1,5 paczki, czyli około 15 gram, razem wyszło koło 22 litrów na warkę.  Blg 10-12 w zależności od warki. Temperatura otoczenia podczas fermentacji około 14 st. Fermentacja około 14 dni. Blg zeszło do okoł 2-3. Jeśli wierzyć mojemu miernikowi. Rozlałem do butli dodałem 4 gr. glukozy, stało 2 msc w ciemnym miejscu w temperaturze około 14 st. W smaku ok. Gaz ma, alkochol też.  ale piany po przelaniu do kufla bardzo mało i momentalnie opada, jak bym nalał szampana. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje. PozdrawiAm.

Grzegorz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiwitom napisał:

 

2 godziny temu, fotohobby napisał:

Ekstrakty Gozdawy nie są najlepszej jakości, może po prostu nie zawierały odpowiednich ilości białek, aby utwrzyć trwałą pianę.

Przerzuć się na ekstrakty niechmielone Bruntal, a jeśli brewkit to może Coopers

Dziękuję za podpowiedź. Następnym razem spróbuję zrobić z Coopersa, ba do chmielenia Bruntala nie mam tak dóżego gara. Pozdrawiam. 

1 godzinę temu, kiwitom napisał:

Rób piwo ze słodów, wtedy sam będziesz miał wpływ na jakość i wysokość pianki. Przy brewkitach jesteś skazany na to, co ktoś zrobił, no i potwierdzam przedmówcę, że Gozdawa nie grzeszy jakością.

Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam. 

Edytowane przez GRZEGORZ 1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.