Skocz do zawartości

Fermentum Mobile - FM700 Koktajl transatlantycki


Rekomendowane odpowiedzi

Drożdże Fermentum Mobile Koktajl transatlantycki FM700

 

Drożdże Fermentum Mobile Koktajl transatlantycki FM700 to szczep łączący właściwości neutralnego szczepu amerykańskiego o głębokim odfermentowaniu i szczepu brytyjskiego cechującego się produkcją delikatnych estrów.

 

Typ fermentacji

górna

Zakres temperatur

18 - 21⁰C

Stopień odfermentowania

 75 - 85%

Flokulacja

średnia

Tolerancja alkoholu w piwie

12% ABV 

Polecany do piw w stylu

eksperymentalne IPA, transatlantic ale

Profil zbliżony do szczepu

brak

 

(źródło: fermentum-mobile.pl)

 

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami na temat nowego szczepu inaugurującego specjalną edycję trójmiejskiego labu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Starter 2l z fiolki/2 dni na brzeczkę 25l. Start nisko (15 st.C), samoczynnie podniosły temperaturę do 18, potem utrzymywana 19. Kilka ostatnich dni 21st.C

Piwo z 14.9 ->3,5 blg. Zacierane w 67-66 st.C. Odfermentowanie 77,5%. Bardzo pyliste, piwo jak mleko. Gęstwy nie pobierałem bo skoro to blend , to po fermentacji proporcje mogą być różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dobra, ja zrobiłem piwo na tych drożdżach to się wypowiem. - na końcu posta cała receptura.

Na 16tkę zrobiłem starter 1,5l z dwóch fiolek, fermentacja w zakresie 18-22.

Piwo mimo tego fermentowało bardzo długo. Blg spadało przez 12 dni. Klarowało się w dwóch etapach, najpierw widać opadł jeden szczep, potem drugi. Głęboko dojadły, skończyły na 3 FG skubane. Estry typowe dla brytoli, jakaś brzoskwinia, morela, mimo tego że były dość szorstkie i nie było ich tak dużo jak w typowych szczepach do NEIPA, to ładnie zgrały się z chmielem. Na pięć osób rozpijających to piwo jedna marudziła na truskawkę w aromacie. Ja tam suma sumarum nie jestem specjalnie zadowolony i raczej do nich nie wrócę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

FM 700 z demobilu z terminem do 01.08.21, kręcone na litrowym starterze, użyte 07.11. Start w 15°C (Temperatura brzeczki i otoczenia), zachowanie podobnie jak w majowej warce #202 : bezproblemowy start burzliwej i samoistne podniesienie temperatury brzeczki do 19,5°C (otoczenie 15°C) mierzone dzisiaj (09.11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.