Skocz do zawartości

Bitter brewkit czas fermentacji


Jumpi

Rekomendowane odpowiedzi

mierzę pływakowym, drożdże US-05 w temperaturze 19-20 stopni.

Co do pomiaru to mam jeszcze refraktometr wyskalowany do wody morskiej, można to jakoś przeliczyć? pomiar będzie dokładniejszy?

Edytowane przez Jumpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jumpi napisał:

drożdże US-05 w temperaturze 19-20 stopni.

Doczekałbym do pełnych 2 tygodni, zmierzył jeszcze raz i butelkował jeśli się nie zmieni.

Albo zapomniał na jeszcze jeden tydzień, ale ja leniwy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga, bo osoby zaczynające przygodę z piwowarstwem domowym niekoniecznie sobie z tego zdają sprawę. Zdecydowanie lepiej potrzymać piwo tydzień dłużej w fermentorze niż tydzień za krótko. Dofermentowane piwo nie jest podatne na infekcje, jeżeli fermentor jest szczelny to nic mu nie będzie. Dlatego nie spiesz się, nie zaglądaj zbyt często do środka, odczekaj te trzy tygodnie i dopiero butelkuj. I będzie fajny bitter na lato.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie tym komentarzem, zwłaszcza że świetnie Cię rozumiem. Kiedy robiłem swoje pierwsze piwo, od razu po napełnieniu pierwszego fermentora zrobiłem szacunki "mocy przerobowych", kalendarza i liczby znajomych - i od razu poleciałem kupiłem dwa kolejne fermentory. Teraz mam cztery i rzadko jest taka sytuacja aby wszystkie były puste

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muchor napisał:

Rozbawiłeś mnie tym komentarzem, zwłaszcza że świetnie Cię rozumiem. Kiedy robiłem swoje pierwsze piwo, od razu po napełnieniu pierwszego fermentora zrobiłem szacunki "mocy przerobowych", kalendarza i liczby znajomych - i od razu poleciałem kupiłem dwa kolejne fermentory. Teraz mam cztery i rzadko jest taka sytuacja aby wszystkie były puste emoji3.png

Ja mam taką zajarkę że bym najchętniej co tydzień warzył:) ale żona mnie hamuje:) ja w zeszłym tygodniu rozlałem 1 warkę a najchętniej już bym pił:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jumpi napisał:

A jak robicie z fermentacja, trzymacie w jednym pojemniku czy zlewacie po pierwszej fermentacji?

Tak się zastanawiam co daje zlewanie na fermentacje cichą. A drugie jeżeli już zlewam to kiedy, jak przestanie gazować?

Cicha jest zalecana, gdy chcesz chmielić na zimno i odebrać gęstwe. W większości przypadku nie trzeba. Jeśli piwo było dobrze napowietrzone i zapewnione zostały dobre warunki drożdzom podczas fermentacji. 

 

Na cichą przelewamy gdy jesteśmy pewni, że piwo już zostało przefermentowane i drożdże miały czas by posprzątać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.