Jump to content

Fermentory mniejsze niż 33 Litry

Recommended Posts

Witajcie.

Możecie napisać, czy i gdzie zaopatrujecie się w fermentory mniejsze niż 33 litry (zwykle dostępne w sklepie)?

Mam lodówkę, do której wchodzi fermentor z Leroy lub Castoramy (15 L) i mam jeszcze miejsce. Wszedłby też ten 33 litrowy, ale musiałbym wyciąć lodówkę, a tego nie chcę robić. Robię raczej małe warki, więc interesowałby mnie fermentor ok. 20 -25 litrowy. Najlepiej jakby był transparentny, bo jestem bardzo ciekawski :)

Proszę o pomoc i pozdrawiam,

Mateusz :)

https://www.castorama.pl/pojemnik-xago-przezroczysty-35l-id-1090728.html

Mam, używam. 
Solidne, sztywne tworzywo, atest dla spożywki.
I mówisz, że fermentujesz w takim pojemniku? :) Ja tam takich używam do przechowywania słodu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, Wuuu napisał:

I mówisz, że fermentujesz w takim pojemniku? :) Ja tam takich używam do przechowywania słodu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, a dlaczego nie ?

Idealnie mieści się w zamrażarce - kostce 

Biję się w pierś :) Przejrzałem jednie ofertę części sklepów piwowarskich i nie spotkałem mniejszych niż 30 -33 litry. Teraz widzę mnogość takich pojemników.

Twój Browar wczoraj wrzucał na fb info że wprowadzaja nową szatę graficzną fermentowrów i będą mieć dostępne 15L. Ale na stronie jeszcze nie widziałem. 

3 minuty temu, hopek napisał:

@fotohobby dobry pomysł. A jak ze szczelnością pokrywy? Idzie pewnie wszystko bokiem? Wypłukać się je da środkiem dezynfekcyjnym czy leci po łapach?

Pokrywa nie jest szczelna.

Dezynfekuję nadwęglanem sodu poprzez potrząsanie pod prysznicem.

Raz na kilka warek NaOH, ale tu już trzeba uważać (rękawiczki, okulary), bo spod pokrywy wycieka.