Skocz do zawartości

Jakość chmielu a sklepy internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Czy doświadczacie tego, że niby ten sam chmiel z tego samego rocznika a od jednego sprzedawcy jest lepszy a od innego gorszy bez wyraźnego aromatu?

Które sklepy byście polecali jako pewnego dostawcę, na którym zawsze możecie polegać oferującego dobrze przechowywany i nie zwietrzały chmiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, x1d napisał:

Bywało, że było słabo.

dlatego zacząłem drążyć temat... Przykład mojego subiektywnego odczucia: Citra z 2019 roku z piwoszarni pachniała intensywniej niż citra "z 2020" z homebeer. 2020 napisałem w cudzysłowiu bo na paczce przekreślone 2019 i długopisem wpisane 2020 :(. Wiem że każdy rocznik, zbiór i wiele innych faktów ma wpływ na chmiel dlatego nie chcę pisać, że czuję się oszukany czy coś w tym rodzaju. Ale chętnie przetestuję też inne sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paulox81 napisał:

dlatego zacząłem drążyć temat... Przykład mojego subiektywnego odczucia: Citra z 2019 roku z piwoszarni pachniała intensywniej niż citra "z 2020" z homebeer. 2020 napisałem w cudzysłowiu bo na paczce przekreślone 2019 i długopisem wpisane 2020 :(. Wiem że każdy rocznik, zbiór i wiele innych faktów ma wpływ na chmiel dlatego nie chcę pisać, że czuję się oszukany czy coś w tym rodzaju. Ale chętnie przetestuję też inne sklepy.

 

Zajrzyj tutaj  :)

 

https://hopit.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anteks napisał:

Czytając opisy brewkitów na tej stronie, to nie miał bym zaufania do tego sklepu

Mają chmiel od innych dostawców niż PH, i ma to odbicie w aromacie na minus.

Inne rzeczy mieli ok.

 

1 godzinę temu, witur napisał:

 

Zajrzyj tutaj  :)

 

https://hopit.pl/

Testowałeś? Jest ok? Bu wygląda w porządku, ale nie kupowałem tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, x1d napisał:

Mają chmiel od innych dostawców niż PH, i ma to odbicie w aromacie na minus.

Inne rzeczy mieli ok.

Poza tym, na opakowaniu, a konkretnie na etykiecie jest napisane: "Data pakowania i numer partii na pieczątce." i powyżej pieczątka z datą realizacji mojego zamówienia. Zaraz zaraz... czy ja dobrze rozumiem, że to oznacza, że mają opakowanie zbiorcze, które jest non stop otwierane aby pobrać porcję na potrzeby składanych przez klientów zamówień? Przecież taka procedura miałaby kolosalny wpływ na trwałość chmielu - ciągły dostęp nowej porcji powietrza - zwietrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzymają paczkę chmielu w lodówce i porcjują pod zamówienie, to nie powinno mieć to większego wpływu. Ostatnio u nich robiłem zakupy i faktycznie jest taka pieczątka. Chmielu jeszcze nie testowałem. Wcześniej jej nie było, może jakiś nowy wymóg prawny.

Co do jakości chmielu to pamiętam, że kilka lat temu mieli bardzo fajną Jungę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x1d napisał:

Testowałeś? Jest ok? Bu wygląda w porządku, ale nie kupowałem tam jeszcze.

Hopit świetna jakoś chmieli. Czasami jednak stan faktyczny nie zgadza się z tym co na stronie i czasem trzeba czekać na dostawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juniorek napisał:

W moim odczuciu króluje HopIt oraz Centrum piwowarstwa. Następnie browamator który jest równie świetny, lecz homebrewing z nich wszystkich wypada mi najgorzej 

Hopit oraz BA w dużych opakowaniach(+1KG) sa poza konkurencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najczęściej kupuje z Centrum piwowarstwa i jeszcze nigdy się nie zwiodłem na tym sklepie oraz jakości kupowanego chmielu, więc z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP ma ogólnie bardzo dobrej jakości surowce, ale zdarzylo Mi się kupić chmiel który był ewidentnie rozszczelniony, CP twierdzzilo ze to nie możliwe ale aromat na herbatce był zdecydowanie inny. Zachowali się super i przy kolejnym zamówieniu dodali mały gratis :D ja od siebie ich z czystym sercem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.