Jump to content

[Lepsze piwo]NIESMAKOBURCZY IMPERIAL COFFEE STOUT


Pierre Celis
 Share

Recommended PostsCzego można spodziewać się po imperialnym stoucie kawowym? Chyba mniej więcej tego co po Russian Imperial Stout, tylko z dodatkiem nut kawowych. Tak sobie myślałem otwierając KUJO czyli Imperialnego stouta kawowego z browaru Flying Dog.

http://4.bp.blogspot.com/-bfenbx3ff9g/UPnZbXA_ncI/AAAAAAAABs0/-PwZUzbogbo/s320/Kujo+Flying+Dog.JPG
Jest kawa! - pomyślałem otwierając butelkę. W aromacie od razu wyczułem kawę. Nie taką mieloną, tylko pełnoziarnistą, dojrzałą.

W ustach totalnie aksamitne, szokująco gładkie, likierowe, ale niezbyt gęste. Smak to jednak porażka. Spodziewałem się solidnej goryczki na poziomie co najmniej 50 IBU, a tu Kujo okazało się cukierkowate, ulizane, maminsynkowate.

Smak, a przede wszystkim goryczka świetnej włoskiej kawy, to tylko moje marzenie, ale nawet sam nie potrafię sobie jej wyimaginować w tym piwie. Początek jest doskonały, ten aromat jest naprawdę świeży i pociągający, ale smak i końcówka to nie to czego oczekiwałbym po nie tylko mocnym stoucie, ale też stoucie kawowym. No i jeszcze ta etykieta z najeżonym stworem z wielkimi kłami rozszarpującymi prawie 9 procent alkoholu. Jak tu nie wyobrażać sobie czegoś drapieżnego, smakoburczego, zupełnie innego, niż zawartość butelki? Rozczarowałem się.

View the full article

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.