Skocz do zawartości

Chipotle Smoked Porter


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj warzę wędzonego portera z wędzonymi pieprzami chili chipotle ;D

 

Wrzucam pokrojone na ostatnie 15 min. gotowania.

 

opmg7l.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, masz rację, po polsku to papryka a nie pieprz... Black pepper, chipotle pepper - z tąd pomyłka.

 

Zastanawiałem się, czy by dodać paprykę po fermentacji burzliwej na "sucho", ale zdecydowałem się na wrzucenie jej do gotowania, tak jest bezpieczniej. Podobne piwo zrobiłem 4-5 lat temu, też wrzuciłem paprykę do gotowania i jej smak (ostrość) był ledwo wyczuwalny, ale obecny. Taka lekka pikantność papryki połączona ze smakiem i zapachem wędzonego jest całkiem ciekawą i smaczną kombinacją, ztąd tą wędzoną paprykę używa się w kuchni meksykanskiej i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scooby_brew

 

Ile dodajesz tej papryczki chlli? (chyba to jest papryczka chilli :( ) Całe opakowanie? Czy usuwasz nasionka? Chyba to w nich siedzi dość sporo 'ostrości'. Jestem bardzo ciekawy jakie wyjdzie to piwo :)

Wrzuciłem całą paczkę, 2 oz. czyli chyba 6 papryk na 40L warki. Chipotle to jest nazwa wędzonej papryki jalapeno, chyba najbardziej popularnej ostrej papryki tutaj. Jednak po wędzeniu papryka traci dużo na ostrości, ma smak bardziej "ciepły" niż "pikantny". Paprykę pokroiłem żeby warka wymieszała się z nasionami papryki - to jest w smaku ta "ostra" część papryki.

 

Sama papryka chipotle dodaje sporo smaku wędzonego w piwie, ale ja też dodałem 1 lb. słodu wędzonego, czyli 0,45 kg na 40 L warki.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scooby_brew

 

Ile dodajesz tej papryczki chlli? (chyba to jest papryczka chilli :) ) Całe opakowanie? Czy usuwasz nasionka? Chyba to w nich siedzi dość sporo 'ostrości'. Jestem bardzo ciekawy jakie wyjdzie to piwo :lol:

Wrzuciłem całą paczkę' date=' 2 oz. czyli chyba 6 papryk na 40L warki. Chipotle to jest nazwa wędzonej papryki jalapeno, chyba najbardziej popularnej ostrej papryki tutaj. Jednak po wędzeniu papryka traci dużo na ostrości, ma smak bardziej "ciepły" niż "pikantny". Paprykę pokroiłem żeby warka wymieszała się z nasionami papryki - to jest w smaku ta "ostra" część papryki.

 

Sama papryka chipotle dodaje smaku wędzonego w piwie, ale ja też dodałem 1 lb. słodu wędzonego, czyli 0,45 kg na 40 L warki.[/quote']

Bardzo lubię takie eksperymenta. Zawsze jestem ciekaw jak jakiś dodatek wpłynie na efekt końcowy. Dlatego robiłem doświadczenia z różnymi dożdżami fermentującymi brzeczkę, zastosowaniem pszenżyta jako surowca niesłodowanego, dodatkiem rodzynek podczas cichej fermentacji. Dwa pierwsze eksperymenta przeprowadzałem wraz BaronemVonŻukiem.

 

Poszukam takich papryczek u siebie w okolicy i uwarzę warkę tak ok 5 litrową, żeby zobaczyć cóż za specjał wyjdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Pomysł wydaje się bardzo ciekawy. Jako maniak chili też się zastanawiałem nad jakimś eksperymentem. Najprawdopodobniej będzie to jakiś porter z przyprawami i habanero. Za około miesiąc będę miał domowe habanero, bardzo możliwe, że gdzieś w tych okolicach powrócę do warzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł to prawdę mówiąc nie jest mój, jest kilka mini- browarów które warzą piwa z chipotle lub jalapeno i innymi paprykami. A pomysł na wędzony porter z wędzonymi chipotle wziąłem od innych piwowarów z internetu. Dzisiaj jest już chyba trudno żeby uwarzyć zupełnie "nowe" piwo... Chociasz ja mam kilka pomysłów w zapasie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Piwo wyszło bardzo dobre. Gdy tylko mam szanse to zawsze smakuje piwa komercyjne z papryką, i moje piwo smakuje znacznie lepiej niż każde z tych kupnych. Smak tego piwa polega na połączeniu głębokich smaków portera wędzonego z dodatkowym "poziomem" smakowym, tj. wędzonych chipotles. Smaki wędzone i ostrej papryki są minimalne, ale robią różnicę. Na 40L portera dodałem 1 lb (ok. 0.5 kg) słodu wędzonego (Weyermanna) i 2 oz. (ok. 50 g) papryki chipotle.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.