Skocz do zawartości

Ahoj piwowarzy!


rafiosso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać piwną w naszym pięknym kraju! Byliście dla mnie natchnieniem od niemal roku, zdążyłem od tego czasu nawarzyć trochę piwa... (10 warek, dokładniej licząc). Przy okazji pierwszej warki w tym sezonie, nomen omen Saisonie, postanowiłem wyjść z konspiracji i zarejestrować się na forum jak normalny człowiek :(

Pozdrawiam z Gdańska, Rafał

Edytowane przez rafiosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pozdrawiam z południa. I to fakt ze to forum urzeka .... mnie wskazał to forum kolega który do tej pory w konspiracji "siedzi". A i ja odkąd zaczołem tu zaglądać 10 warek popełniłem :(

Twoje zdrowie "rówieśniku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to pochwal się co tam nawarzyłeś i jak.

Początki były klasyczne: warka # 0: Muntons Porter z puchy. Potem zabrałem się za zacieranie:

#1: Marcowe wg. przepisu weny na W34/70 (palce lizać ;))

#2: Belgian Blond Ale wg. własnego pomysłu na drożdżach T-58

#3: Belgian Dark Strong Ale wg. własnego pomysłu również na drożdżach T-58.

Obie warki belgijskie fermentowałem w 18 stopniach i dzięki temu udało się wyeliminować kompletnie posmaki pieprzowe. Piwa przeszły moje oczekiwania.

#4: Munich Dunkel na W34/70 - trochę zbyt wytrawny mi wyszedł :-)

#5: Sweet Stout na S-04 - kompletne nieporozumienie...

#6: Koźlaczek sylwestrowy na W34/70: niezły był

#7: Munich Helles na W34/70 - dobry, ale marcowe było zgodnie z numeracją #1

#8: Maibock na W34/70: trochę przekombinowałem z przepisem i niepotrzebnie melaninowy dodałem chyba...

#9: Saison - wariacja na temat Saisona Dori na T-58 - tym razem bulgocze przy 26 stopniach...

 

W kolejce czeka seria belgów - tym razem na Wyeastach 1388.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam. Od czego chcesz zacząć? Wejście #3 było dobre. Teraz musisz się wykazać.

Oj muszę, muszę ;)

W takim razie pro publico bono zaczynam wątek Bożonarodzeniowy'2010: http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=62808#p62808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.