Skocz do zawartości

Kardamonowe Ale


nikhil

Rekomendowane odpowiedzi

Słód jasny 4kg, słód karmelowy 0,5kg, chmiel goryczkowy 30g, chmiel aromatyczny 30g, kardamon 15 ziaren, drożdże propagator ale. Robimy jak "ale" do pierwszej dawki chmielu dodajemy kardamon. Wyszło fajne piwko , jedynie trochę słaba piana. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód jasny 4kg, słód karmelowy 0,5kg, chmiel goryczkowy 30g, chmiel aromatyczny 30g, kardamon 15 ziaren, drożdże propagator ale. Robimy jak "ale" do pierwszej dawki chmielu dodajemy kardamon. Wyszło fajne piwko , jedynie trochę słaba piana. :(

15 ziaren kardamonu?!? Oj... to moim zdaniem trochę (kilka razy!) za dużo.

Ja w swoim bożonarodzeniowym dałem 3 ziarna i był mocno wyczuwalny.

No ale jesli piwo smakuje, to nie wnikam... :)

Jeszcze pytanie:

- czy mieliłeś (tłukłeś) kardamon czy dałeś cały?

- dlaczego kardamon dałeś razem z pierwszą dawki chmielu? Przyprawy powinno się dawać na ostatnie kilka minut. Po godzinie gotowania to aromatu już niewiele zostanie. Hmm... może własnie dlatego to Twoje piwo nie jest prze-przyprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stosowałem kardamon (zmielony) w bożonarodzeniowym piwie w ilości 3 ziarenek. Efekt był taki, że kardamon przesłonił wszystkie pozostałe przyprawy i smak całego piwa. Dodawałem przyprawy na ostanie 3 minuty.

 

Reasumując: Kardamon tak bo to jest świetna przyprawa ale więcej niż 2 ziarenka na 20L to bym nie dawał.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem całe bo wyczytałem że tylko w tej formie kardamon nie traci aromatu, tak też hindusi dodaja go do potraw czy do herbaty czy kawy. W całości trochę trzeba gotować aby cały aromat przeszedł do potrawy czy do piwa choć może faktycznie dałem go trochę za wcześnie. Ale piwko jest smacznie i jak wszyscy degustujący stwierdzili smak jest zrównoważony. Poza tym kardamon kardamonowi nie równy. Ja swój przywiozłem z Indii. Może w niedługim czasie zastosuje coś jeszcze z przypraw z tego kraju mam coś, nie wiem nawet jak to się nazywa smakuje dziwnie ale może dać fajny aromat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.