Skocz do zawartości

Termin ważności koncentratów + łączenie koncentartów i słodów różnych producentów


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawy przepis na browin.pl.

 

https://browin.pl/przepisnik/przepis/piwo-pszeniczne-biale

 

Zakupiłem puszkę ekstraktu słodowego pszenicznego Coopers jednak koncentratu Coopers Preacher`s Hefe Wheat nie moglem znaleźć w całej Łodzi a potem w całym internecie gdyż wszystkie puszki miały termin ważności kończący się za 5 dni (produktów szukałem 8 marca - na puszkach termin do 13 marca). I tu pytanie pierwsze:

 

1. Czy można zacząć produkcje piwa z koncentratu, którego termin kończy się niedługo ? ?

 

W sklepach przekonywali mnie, że to nie ma znaczenia gdyż chodzi tylko o to aby wystartowały drożdże a jeżeli produkt nie jest po terminie drożdże wystartują bez problemu. Literatura podaje, że koncentrat musi mieć termin ważności przynajmniej do pół roku w przód i do tego terminu należy spożyć piwo gdyż potem ulegnie zepsuciu  ? Co sądzicie ?

 

Nie mogąc zdobyć Coopers Preacher`s Hefe Wheat zakupiłem koncentrat pszeniczny z Gozdawy i tutaj drugie pytanie:

 

2. Czy mieszanie produktów koncentrat - ekstrakt od różnych producentów jest dobrym pomysłem czy lepsze efekty uzyskam łącząc produkty od tej samej firmy ? ?

Gozdawa pszeniczne.jpg

Ekstrakt słodowy Coopers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie różnych producentów: żaden problem.

Korzystanie z przeterminowanych ekstraktów: żaden problem.

 

3 minuty temu, piwosh777 napisał:

Literatura podaje, że koncentrat musi mieć termin ważności przynajmniej do pół roku w przód i do tego terminu należy spożyć piwo gdyż potem ulegnie zepsuciu  ?

Jaka literatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piwosh777 napisał:

Znalazłem ciekawy przepis na browin.pl.

 

https://browin.pl/przepisnik/przepis/piwo-pszeniczne-biale

 

Zakupiłem puszkę ekstraktu słodowego pszenicznego Coopers jednak koncentratu Coopers Preacher`s Hefe Wheat nie moglem znaleźć w całej Łodzi a potem w całym internecie gdyż wszystkie puszki miały termin ważności kończący się za 5 dni (produktów szukałem 8 marca - na puszkach termin do 13 marca). I tu pytanie pierwsze:

 

1. Czy można zacząć produkcje piwa z koncentratu, którego termin kończy się niedługo ? ?

 

W sklepach przekonywali mnie, że to nie ma znaczenia gdyż chodzi tylko o to aby wystartowały drożdże a jeżeli produkt nie jest po terminie drożdże wystartują bez problemu. Literatura podaje, że koncentrat musi mieć termin ważności przynajmniej do pół roku w przód i do tego terminu należy spożyć piwo gdyż potem ulegnie zepsuciu  ? Co sądzicie ?

 

Nie mogąc zdobyć Coopers Preacher`s Hefe Wheat zakupiłem koncentrat pszeniczny z Gozdawy i tutaj drugie pytanie:

 

2. Czy mieszanie produktów koncentrat - ekstrakt od różnych producentów jest dobrym pomysłem czy lepsze efekty uzyskam łącząc produkty od tej samej firmy ? ?

 

 

Co prawda nie używam koncentratów tylko ekstrakty ale za  to kilka lat po terminie.Mieszać można dowolnie. Powiedz tej literaturze  że jest w błędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako produkt spożywczy pewnie ekstrakty muszą mieć datę przydatności, jednak podobnie jak w przypadku cukru nie przejmowałbym się nią... Oczywiście przy zamkniętym opakowaniu. No i zawsze możesz przegotować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.