Skocz do zawartości

partial boil chłodzenie brzeczki


bless

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że chcę się przesiąść z brekitów na ekstrakty w technologii partial boil. Nie chcę kupować 30L garnka z powodu indukcji. A też nie mam czasu na pełne zacieranie. Poza tym kolega @Jancewicz stosuje ekstrakty od dłuższego czasu i mocno chwali ten sposób. Zastanawiam się nad metodą chłodzenia czy lepiej zlewać wszystko do fermentora i dopiero w fermentorze chłodzić dużą chłodnicą. Czy może jednak lepszym pomysłem byłoby zrobienie małej chłodnicy na 10L garnek. Czyli chłodzimy 10L brzeczki, przelewamy do fermentora i uzupełniamy wodą. Co myślicie o takim rozwiązaniu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zawsze tak: jeden ekstrakt gotowałem z chmielem w 11l wody, następnie po wyłączeniu palnika dodawałem drugi. Gotowaną brzeczkę chłodziłem w zlewie, a po przelaniu do fermentora uzupełniałem do zadanej objętości lub oczekiwanego blg lodowatą wodą. Ten sposób bardzo dobrze mi się sprawdzał. Woda w butelkach, przeważnie z marketu 5 litrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad chłodnicą ale w 10l garnku zajmie ona dość sporo miejsca. Może przy większym garnku (12-15l) po jej zanurzeniu było by wygodniej. Póki co chłodzę zimną wodą, którą uzupełniam fermentor. Zwykle są to 2, 3 baniaki po 5l. Woda jednak nie schłodzi do temperatury zadania drożdży / początku fermentacji więc wspomagam się wanną i później dochładzam do zakładanej temperatury w lodówce, gdzie przeprowadzam fermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jancewicz napisał:

Też zastanawiałem się nad chłodnicą ale w 10l garnku zajmie ona dość sporo miejsca. Może przy większym garnku (12-15l) po jej zanurzeniu było by wygodniej. Póki co chłodzę zimną wodą, którą uzupełniam fermentor. Zwykle są to 2, 3 baniaki po 5l. Woda jednak nie schłodzi do temperatury zadania drożdży / początku fermentacji więc wspomagam się wanną i później dochładzam do zakładanej temperatury w lodówce, gdzie przeprowadzam fermentację.

 

Długo ci zajmuje chłodzenie w wannie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą szybciej bo wodza zimniejsza. Tak z 2 godzinki to minimum. Przedwczoraj 30 litrową warkę schłodziłem do temp. 15C w 3 godziny z tym, że po gotowaniu dodałem prawie 20l zimnej wody źródlanej.

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Długo ci zajmuje chłodzenie w wannie?  
Pamiętaj, że chłodząc pełny fermentor w wannie, zajmie Ci to więcej czasu, niż garnek z gotowaną brzeczką. Mniejszą objętość szybciej schłodzisz, a dolewając lodowatej wody uzyskasz nawet temp. zadania drożdży lagerowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jancewicz napisał:

Zimą szybciej bo wodza zimniejsza. Tak z 2 godzinki to minimum. Przedwczoraj 30 litrową warkę schłodziłem do temp. 15C w 3 godziny z tym, że po gotowaniu dodałem prawie 20l zimnej wody źródlanej.

Dlaczego nie chłodzisz brzeczki z garnka tylko od razu 30L ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jancewicz napisał:

Też zastanawiałem się nad chłodnicą ale w 10l garnku zajmie ona dość sporo miejsca. Może przy większym garnku (12-15l) po jej zanurzeniu było by wygodniej. Póki co chłodzę zimną wodą, którą uzupełniam fermentor. Zwykle są to 2, 3 baniaki po 5l. Woda jednak nie schłodzi do temperatury zadania drożdży / początku fermentacji więc wspomagam się wanną i później dochładzam do zakładanej temperatury w lodówce, gdzie przeprowadzam fermentację.

Na szybko licząc 6 metrowa chłodnica z 1 cm średnicy zajmuję 0,5L, gdyby skrócić chłodnicę do 2-3m  zajmowała by mniej niż 0,25L. co myślicie o takim pomyśle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bless napisał:

Na szybko licząc 6 metrowa chłodnica z 1 cm średnicy zajmuję 0,5L, gdyby skrócić chłodnicę do 2-3m  zajmowała by mniej niż 0,25L. co myślicie o takim pomyśle? 

Brzmi dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jancewicz napisał:

Też zastanawiałem się nad chłodnicą ale w 10l garnku zajmie ona dość sporo miejsca. Może przy większym garnku (12-15l) po jej zanurzeniu było by wygodniej. Póki co chłodzę zimną wodą, którą uzupełniam fermentor. Zwykle są to 2, 3 baniaki po 5l. Woda jednak nie schłodzi do temperatury zadania drożdży / początku fermentacji więc wspomagam się wanną i później dochładzam do zakładanej temperatury w lodówce, gdzie przeprowadzam fermentację.

 

Dolewasz wody o temperaturze pokojowej czy chłodzisz bańki np w lodówce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, któryś z nas musi się pokusić i zrobić chłodnicę jako pierwszy, bo dedykowanych w tym rozmiarze nie znajdziemy. 

 

Ps. Takie pytanie poza tematem, @Jancewicz Masz najpopularniejszy browar z ekstraktów dlatego podpytam. Dlaczego nie polecasz ekstraktów z Gozdawy? Gdzie kupujesz najtaniej/ najświeższe ekstrakty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozdawa, jak ją testowałem kilkukrotnie, dawała aromat / smak mega landrynkowy; taki tani sztuczny miód, fuj...

 

Co do chłodnicy, kolega z forum robi na zamówienie pod wymiar...

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, któryś z nas musi się pokusić i zrobić chłodnicę jako pierwszy, bo dedykowanych w tym rozmiarze nie znajdziemy. 
 
Ps. Takie pytanie poza tematem, [mention=13914]Jancewicz[/mention] Masz najpopularniejszy browar z ekstraktów dlatego podpytam. Dlaczego nie polecasz ekstraktów z Gozdawy? Gdzie kupujesz najtaniej/ najświeższe ekstrakty? 
Jeżeli chodzi o brewkity Gozdawy, to chętnie się wypowiem. Uważam, że są znakomite dla początkującego - bo jednak piwo z nich jest znacznie lepsze niż ze sklepu. Ale, co tu dużo gadać, inne brewkity są lepsze. Po prostu, smak, aromat są wyraźniejsze,smaczniejsze. Dlatego warto zacząć od Gozdawy - będziesz miał motywację, aby iść dalej. Natomiast warki z ekstraktów są zdecydowanie lepsze, no i piwo ze słodów - to kolejny krok.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.