Skocz do zawartości

Dunkel Weizen Premium 12,5°Blg około 5% alkoholu


Browman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Z ciemnych piwek polecam stouty, wiele różnorodnych przepisów znajdziesz na forum , porter angielski który jest mniej palony niż stout a bardzie kawowy. Możesz warzyć piwa pszeniczne ciemne używając drożdży do ale zamiast do weizenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciemne to zdecydowanie stout, choćby dlatego że jest bardzo prosty do wykonania. Tylko jeśli skusisz się na zestaw z Browamatora to do refermentacji nie używaj ciemnego ekstraktu jak sugerują w instrukcji tylko glukozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie posmakował kiedyś Schwarzbier, ale to się robi na dolniakach. Z ciemnych górnych nie smakuje mi kompletnie nic, więc nie doradzę. A ciemna pszenica jest mniej kwaskowa od jasnej, bo kwaskowatość, banany i goździki trochę przykrywa duża ilość ciemnego słodu.

 

Weź kup sobie na spróbowanie jakiegoś Paulanera czy Franziskanera, będziesz wiedział czy ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie posmakował kiedyś Schwarzbier, ale to się robi na dolniakach. Z ciemnych górnych nie smakuje mi kompletnie nic, więc nie doradzę. A ciemna pszenica jest mniej kwaskowa od jasnej, bo kwaskowatość, banany i goździki trochę przykrywa duża ilość ciemnego słodu.

 

Weź kup sobie na spróbowanie jakiegoś Paulanera czy Franziskanera, będziesz wiedział czy ci pasuje.

Ja polecam z piw komercyjnych FAUSTUS-a, najlepszy koncerniak jaki piłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie posmakował kiedyś Schwarzbier' date=' ale to się robi na dolniakach. Z ciemnych górnych nie smakuje mi kompletnie nic, więc nie doradzę. A ciemna pszenica jest mniej kwaskowa od jasnej, bo kwaskowatość, banany i goździki trochę przykrywa duża ilość ciemnego słodu.

 

Weź kup sobie na spróbowanie jakiegoś Paulanera czy Franziskanera, będziesz wiedział czy ci pasuje.[/quote']

Ja polecam z piw komercyjnych FAUSTUS-a, najlepszy koncerniak jaki piłem.

A ja z komercyjnych polecam spróbować Schneider-Weisse, miałem okazje pić i na mnie zrobiło duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z komercyjnych polecam spróbować Schneider-Weisse, miałem okazje pić i na mnie zrobiło duże wrażenie.

No, w Almie to już wyższa półka.

 

Paulaner, Franziskaner - 5zł

Schneider - 11zł

 

Na moje jeżeli chodzi o sprawdzenie, czy typ piwa podchodzi czy nie to nie ma co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter ;) mocne, dobre, ciemne. Trochę długo musi poleżakować ale na zimowe dni będzie jak znalazł :)

Jesteś okrutny. Kolega uwarzy portera a potem będzie czekał i czekał i czekał, aż piwo swoje odleżakuje. I co on biedny będzie pił w tym czasie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.