Skocz do zawartości

Perfumy o zapachu świeżego chmielu


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadziłem chmiel. W tym roku będzie pierwszy zbiór . Niepowtarzalny zapach rozgrzanych słońcem, potartych w dłoniach, świeżych chmielowych szyszek tak bardzo mi sie podoba że pomyślałem czy nie dało by sie go zachowac na cały rok. Poszedłem dalej i wpadłem na pomysł trochę z dalekiego pogranicza piwowarstwa ale nie raz widziałem że wśród piwowarów forumowiczów znjadują sie osoby mające sporą wiedzę z chemii i może potrafiły by mi odpowiedzieć na takie pytanie.

 

Jak zrobić "perfumy" o zapachu świeżego chmielu ?

 

PS. Jeśli wątek jest źle posadowiony to proszę elroya o przeniesienie na właściwsze miejsce :cool:

Edytowane przez pioturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadziłem chmiel. W tym roku będzie pierwszy zbiór . Niepowtarzalny zapach rozgrzanych słońcem, potartych w dłoniach, świerzych chmielowych szyszek tak bardzo mi sie podoba że pomyślałem czy nie dało by sie go zachowac na cały rok. Poszedłem dalej i wpadłem na pomysł trochę z dalekiego pogranicza piwowarstwa ale nie raz widziałem że wśród piwowarów forumowiczów znjadują sie osoby mające sporą wiedzę z chemii i może potrafiły by mi odpowiedzieć na takie pytanie.

 

Jak zrobić "perfumy" o zapachu świerzego chmielu ?

 

PS. Jeśli wątek jest źle posadowiony to proszę elroya o przeniesienie na właściwsze miejsce :cool:

Po pierwsze,to popraw błąd w temacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też OT:

Po pierwsze,to popraw błąd w temacie;)

Obawiam się, że temat wątku może poprawić tylko admin, ale popraw proszę to "świerzy" chociaż w tekście.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podoba Ci się zapach suszonego chmielu w szyszkach? Podobny jest?

 

Z opracowania Dori wynika, że za zapach odpowiedzialny jest Myrcen. Humulen również wpływa na zapach nadając mu szlachetną nutkę. Odpowiednia mieszanina tych dwóch olejków pewnie da coś podobnego. Tylko nie wiem jak z dostępnością obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz duży wybór kosmetyków na bazie piwa, chmielu i drożdży :cool:

 

 

PS

Poprawiłam temat i przeniosłam do Hyde Park :)

Dzięki dori za linka.

Uff ale kicha z tą ortografią. :)

"Pachnidło" nie dało mi wystarczającej odpowiedzi , "Jasminum " również, ale czekam na kolejne filmowe propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miało dać odpowiedzi, tylko podpowiedź - jak w tradycyjny sposób produkowało się pachnidła z surowców naturalnych.

 

Pamiętam że dziecięciem będąc produkowałem wodę różaną z płatków róż - maceracja w alkoholu i szybkie odparowanie. Dostałem wciry za zużycie spirytusu rektyfikowanego ($5 za 0.5l w Peweksie!) i nawet mama nie dała się udobruchać pachnidłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podoba Ci się zapach suszonego chmielu w szyszkach? Podobny jest?

 

Z opracowania Dori wynika, że za zapach odpowiedzialny jest Myrcen. Humulen również wpływa na zapach nadając mu szlachetną nutkę. Odpowiednia mieszanina tych dwóch olejków pewnie da coś podobnego. Tylko nie wiem jak z dostępnością obydwu.

Właśnie o tą dostępność mi chodzi :) i to najlepiej jakąś domowa metodą. Zdaję sobie sprawę że pomysł jest nieco kopnięty (jak i moja ortografia :) ) i że może nic z tego nie wyjść ... ale te szyszki tak ładnie pachną :)

 

Nie miało dać odpowiedzi, tylko podpowiedź - jak w tradycyjny sposób produkowało się pachnidła z surowców naturalnych.

To tylko żart był :)

 

Pamiętam że dziecięciem będąc produkowałem wodę różaną z płatków róż - maceracja w alkoholu i szybkie odparowanie. Dostałem wciry za zużycie spirytusu rektyfikowanego ($5 za 0.5l w Peweksie!) i nawet mama nie dała się udobruchać pachnidłem. :)

Ale widzę że i w Tobie była taka żyłka do eksperymentów w tej dziedzinie :) Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.