Skocz do zawartości

początki piwowarstwa


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kal800 napisał:

natomiast się zastanawiam czy jednak nie kupić chłodnicy... w sumie koszt niewielki a ułatwi życie...

Jedna z rzeczy która usprawnia warzenie o 100lat do przodu.

 

Była to druga rzecz po garze jaką zakupiłem.

Bo w wannie to trwało wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chłodnica zamówiona. 

 

Jeszcze jedno - rozumiem, że do przelania brzeczki do fermentora wystarczy wężyk silikonowy? Gdzieś na filmiku widziałem, jak koleżka od strony gara ma taką plastikową rurkę...

 

I takie pytanie - jest jakaś fajna apka na telefon albo tablet, która by zawierała wszelkie narzędzia, kalkulatory używane podczas warzenia? Przelicznik z refraktometru, ilość cukru do refermentacji, itp? Wyszukałem na appstore i tego jest od metra, ale może ktoś już miał doświadczenie...

Edytowane przez kal800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kal800 napisał:

Chłodnica zamówiona. 

 

Jeszcze jedno - rozumiem, że do przelania brzeczki do fermentora wystarczy wężyk silikonowy? Gdzieś na filmiku widziałem, jak koleżka od strony gara ma taką plastikową rurkę...

 

Wężyk wystarczy, rurka nieco ułatwia zadanie. Dodatkowo na końcu rurki jest jeszcze element powodujący, że nie zaciągamy osadu z dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, punix said:

Wężyk wystarczy, rurka nieco ułatwia zadanie. Dodatkowo na końcu rurki jest jeszcze element powodujący, że nie zaciągamy osadu z dna.

 

Nigdzie nie widziałem takiej rurki z tym elementem - widziałem automatyczne syfony - to jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tutaj: https://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/rozlew/wezyk-do-przelewania-z-rurka-29cm.html

O wersji z syfonem słyszałem opinie, że lubi się rozszczelniać, ale sam nie używałem, także nie potwierdzam, nie zaprzeczam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kal800 napisał:

jak najlepiej zdezynfekować sprzęt do przelania brzeczki z gara do fermentora?

 

Jak wrzucę to do fermentora, zaleję Oxi one i zabełtam, to będzie ok?

Tutaj wszystko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz odpalam warkę, natomiast mam jeszcze ostatnią wątpliwość. Instrukcja zakłada dwa warianty:

 

1. Z dużym garem i chłodnicą - dwie puszki od razu i woda do 24 litrów, zagotowanie, chmielenie, schłodzenie i fermentacja

2. Mały garnek i brak chłodnicy - jedna puszka + 8 litrów, gotowanie, chmielenie, przelanie do fermentora, dodanie drugiej puszki i dolanie zimnej wody

 

Ja mam garnek 17 litrów oraz chłodnicę. Pomyślałem sobie, że mógłbym zagotować dwie puszki w 15 litrach wody, potem schłodzenie chłodnicą, przelanie do fermentora i uzupełnienie mineralną do tych 20 litrów. Wydaję mi się, że lepiej jak zagotuje cały koncentrat... Co myślicie?

Edytowane przez kal800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie zagadnienie - z tego co się orientowałem, to chłodnicę trzeba wrzucić do gotującej się jeszcze brzeczki, żeby ją wysterylizować. Trochę się obawiam schładzania bezpośrednio w fermentorze. Stąd pomysł, żeby cały koncentrat zagotować w 15 litrach, schłodzić w garnku, przelać do fermentora i uzupełnić wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem,

 

1. Wlewam jeden koncentrat i zalewam 8 litrami wody. 

2. Doprowadzam do wrzenia, wrzucam chmiel (to tylko 15g, zastanawiam się czy jest sens pakować do woreczka muślinowego)

3. Gotuję przez godzinę, wyłączam palnik, wlewam drugi koncentrat, zagotowuję z chłodnicą w garnku

4. W międzyczasie odkażam fermentor, i rurkę do przelewania piwa i rurkę fermentacyjną

5. Po schłodzeniu przelewam brzeczkę do fermentora, uzupełniam wodą do 20 litrów, mierzę BLG refraktometrem, zapisuję

6. Dodaję drożdże aktywowane przez trzy godziny, zamykam fermentor pokrywą z rurką

7. Odstawiam na 14 dni w temperaturze 20 stopni, a przez ostatnie 3-4 dni sprawdzam BLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Pierwsza warka zadana. Wszystko przebiegło jak po sznurku zgodnie z procedurą. Brzeczka przed zadaniem drożdży miała idealnie 12 st. BLG. Temperatura ok. 19 stopni, drożdże w pełni aktywowane - torebka cała wypełniona CO2. Chmieliny zostały w garnku (zrobiłem wir chłodnicą). Teraz się fermentuje w okolicach 18 stopni, ale jakoś nie widać, żeby było bardzo burzliwie, ale pewnie trzeba dać czas drożdżom, żeby się rozmnożyły. Jeżeli nie zakaziłem przy okazji gdzieś tego nastawu, to będzie dobrze.  Póki co dzięki za wszystkie rady, bardzo mi pomogliście, bo naprawdę poszło lepiej niż się spodziewałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dzieje zdecydowanie w tym fermentorze - jest warstwa drożdży wysokości około centrymetra i z rurki zaczyna pachnieć piwem, ale burzy nie ma. Być może to wynika z tego że wlałem zaktywowane drożdże bezpośrednio zamiast startera. 

 

Natomiast zastanawia mnie barwa nastawu. To miało być piwo przeniczne jasne a zarówno koncentraty jak i brzeczka miały ciemną barwę. Czy to normalne i pod wpływem drożdży piwo będzie jasne, czy przez pomyłkę dostałem ciemne słody i nieświadomie warzę właśnie dunkelweissa? 

33B1E38C-0324-48AF-B60B-966D134B72F0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, piwo podczas burzliwej się rozjaśni. Teraz jest duża objętość, w szklance będzie jaśniejsze.

Tak wyglądało moje z ekstraktów z dodatkiem słodu carahell;

pszenica.thumb.jpg.8aa7b9a43c8019876323bce3206c36bd.jpg

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.