Skocz do zawartości

Cześć :(


Cboolinho27

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od zacierania i niebój się zacierać od razu - garnek conajmniej 23-24 litry i kuchenka gazowa. Filtr z oplotu zrobisz sam ze sracz wężyka są filmy na internecie jak to się robi, trzeba kupić 2 wiadra 30 litrowe plus dwa kraniki na 3/4 , balingomierz (aerometr) i termometr do wody. 

proponuję taką o to recepturę na 20 litrów piwa 13stki

4,5 słodu pale ale, chmiel tradition 100 gramów, drożdże US05 lub Danstar nottingam

Do słodu dolać 18 litrów wody żeby było 67 st C, trzymac przez godzinę w tej temp.,  potem podgrzać gar do 77 st C i wysładzać.

Chmielenie - 30 gramów tradition na początku gotowania, 30 gramów tradition po wyłączeniu gotowania,

fermentować 4 tygodnie (starać się trzymać wiadro w temp. poniżej 18 st C lub niższej)  - 4-5 dni przed butelkowaniem dodać pozostałe 40 gramów chmielu do wiadra. 

Chmiel przed butelkowaniem odsączyć sitkiem do herbaty które można wyłożyć gazą. 

Butelkować dodając 2,3 grama cukru na butelkę.

Będzie Pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) staram się dużo czytać i oglądać na YouTube filmików :) obecnie czekam na stouta z coopera który już 10 dzień fermentuje ;) to może od razu zapytam przy okazji. W poniedziałek mierzyłem blg ale okazało się że pękł mi aerometr wxzoeaj doszedł nowy i zmierzyłem wyszło w przeliczeniue z cukru g/l na blg około 2.6blg, przed drożdżami było coś ok. 8. Pytanko czy jeśli jutro po jutrze dalej tyle samo blg to butelkować czy uzbroić sie w cierpliwość i dopiero we wtorek/środe butelkować jeśli nie zmieni blg ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.