Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji wady w piwie


wuzimu7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, uwarzyłem swoje pierwsze piwo ze słodów z tego zestawu https://piwopiweczko.pl/gorna-fermentacja/1483-zestaw-surowcow-slody-india-pale-ale-ipa-20-litrow-piwa.html jestem zadowolony z końcowego efektu (inny poziom niż puszka :)) jednak już druga moja warka ma jakiś charakterystyczny "siarkowy" zapach i posmak. Bardzo chciałbym wiedzieć co to jest aby w przyszłości uniknąć błędu. Pomysł mam taki:

Czy mógłbym do kogoś z was wysłać lub podarować (Kato i okolice) butelkę tegoż piwa do nazwania tego charakterystycznego zapachu i posmaku abym mógł z tym coś działać dalej?

Wada pojawiła się po cichej fermentacji i chmieleniu na zimno. Piwo było przelewane na cichą do innego fermentora a do chmielenia na zimno użyłem wygotowanego woreczka do chmielenia. Piwo miało uderzający zapach - jak dla mnie siarki, po cichej fermentacji i na moje oko coś co dawało ten zapach znajdowało się na powierzchni piwa. Wszystko miało miejsce przed butelkowaniem więc ten proces wykluczam. Szkoda tylko że nie zrobiłem zdjęcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karczmarz napisał:

W Katowicach jest wielu doświadczonych piwowarów domowych. Sprezentuj im ze 2 butelki i dokładnie Ci powiedzą czy coś poszło nie tak i jak możesz to poprawić ?

Dokładnie takich doświadczonych piwowarów poszukuję :)

 

8 godzin temu, Robert87 napisał:

Zapraszam, do Tychów masz blisko ;)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo Ci dziękuję skontaktowałem się na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.