Skocz do zawartości

Jaka lodówkę wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać bardziej doświadczonym kolegów jakich lodówek używacie do fermentacji, co najlepiej się sprawdza? Chce kupić lodówkę do fermentacji tylko zastanawiam się czy kupić wysoka tzn taka która pomieści 2 fermentory 33l, aby można było 2 warki naraz robić, czy lepiej mała, ewentualnie 2 małe. Pytam także ze względu na to że chce kupić jakiś sterownik temperatury do tego. Proszę o opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to już, ale nie do końca odpowiada to na moje pytanie. Głowie chodzi mi czy nie ma problemu z tym jak do dużej chłodziarki dam 2 fermentory aby 2 różne piwka robiły się w tym samym czasie. Czy może lepiej jednak 2 małe kupić aby osobno nimi sterować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, mmiilloo napisał:

Przeczytałem to już, ale nie do końca odpowiada to na moje pytanie. Głowie chodzi mi czy nie ma problemu z tym jak do dużej chłodziarki dam 2 fermentory aby 2 różne piwka robiły się w tym samym czasie. Czy może lepiej jednak 2 małe kupić aby osobno nimi sterować. 

 

Wszystko zależy od piw, a właściwie od drożdży. Jeżeli zalecane jest fermentowanie obu szczepów w tej samej temperaturze, to OK. Oczywiście mając 2 lodówki, gdzie możesz nastawiać niezależne temperatury, będziesz bardziej elastyczny, bo możesz fermentować i górniaka i dolniaka równocześnie, czego w jednej dużej lodówce nie zrobisz. To chyba jasne. Trudno znaleźć taką lodówę, gdzie wchodzi fermentor 33 litry, sam szukałem dość długo, więc tym trudniej będzie znaleźć taką, gdzie np masz dwoje drzwi (lodówko-zamrażalka) i w obie komory wejdą ci takie wiadra. Jeżeli taką znajdziesz, to bierz w ciemno, założysz podwójny regulator i masz dwie komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.